Kadına Dair Herşey

Karakterinize Uygun Renk Analizi

Karakterinize Uygun Renk Analizi

Kişilik analizi; özellikle davranış bilimcilerinin üzerinde yoğun olarak çalıştığı, karşısındaki kişiye herhangi bir soru sormadan, bireyin karakterinin belirlenmesi üzerine yapılan çalışmalardır. Gerek yazılı gerekse görsel yolla yapılabilen bu analiz gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Karşınızda ki kişinin giyim kuşamından, beden dili kullanımından, jest ve mimiklerini inceleyerek onun hakkında pek çok fikre sahip olabilirsiniz.

Renkler Kişiliğimizi Yansıtır

Günlük hayatımızın her yerinde kullandığımız renkler dışarıya nasıl biri olduğumuzun imajını yansıtır. Çevrenize dönüp baktığınız da neşeli olarak tanımladığımız insanlar genellikle renkli kıyafetleri tercih ederken, içe dönük insanlar buna uygun olan koyu renkleri tercih ederler. Her rengin bir anlamı vardır ve karakterinize uygun renk analizi yapılmasında yardımcı etkendir.

boya-yapan-eller

Renk Analizi Nedir?

Kişilik analizinin alt dallarından olan renk analizi, belirlediğiniz karakterinizin farkındalığını sağlamanın yollarından biridir. Karakterinizi biliyorsanız zayıf noktalarınızı ve güçlü tarafınızı bilir, buna uygun şekilde zayıflıklarınızı ortadan kaldırmaya odaklanabilir ve otokontrol geliştirebilirsiniz.

Seçtiğiniz ve Sevdiğiniz Renkler Neyi Anlatıyor?

Gittiğiniz bir iş görüşmesi olsun, bir randevu olsun renkler insanlar üzerinde etki bırakır. Okul sınıflarının açık maviye boyanması bile o sınıftaki öğrencilerin not ortalamasının yükselmesinde bir etkendir.

En sevdiğiniz veyahut en çok kullandığınız renk bile karakteriniz hakkında bilgi verir.

Mavi rengi seviyorsanız; düzenli, detaycı ve mükemmeliyetçisiniz. Herhangi bir dalda yeteneğiniz vardır ve planlı olarak yaşıyorsunuz. Diğer rengi sevenlere kıyasla duygusalsınız, kolay incinirsiniz. Problemler üzerine fazla odaklanıyorsunuz.

Kırmızı rengi seçiyorsanız; kararlı ve iş bitirici bir karakteriniz var demektir. Lider doğmuşsunuz ve özgüveniniz her yükseliştedir. Dik duruşunuzla bağımsız kalmaktan yanasınız. Kontrolü kaybettiğinizde kendiniz stres altında hissediyorsunuz.

renkler-karmasasi

Yeşil rengin insanıysanız; iyi bir espri anlayışına sahipsiniz ve rahatınıza düşkünsünüz. Soğukkanlı, barıştan yana, çatışmadan uzaktasınız. İçiniz de fırtına kopsa dahi bunu kolay kolay belli etmezsiniz.

Sarı sizin renginiz ise; karakteriniz renkli, neşeli ve oldukça hareketlidir. Dağınık oluşunuzun yanı sıra biraz unutkan, dikkatsiz, meraklı lakin pratik zekâlısınız. İçinizde ki çocuk ruhu gittiğiniz her yere sizinle gelip orayı neşeli ve canlı bir yere dönüştürüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Araba Cam Buğusunu Önlemek İçin En Basit Yöntem başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Karakterinize Uygun Renk Analizi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ