Kadına Dair Herşey

Kaş Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kaş boyamak bir çok kişi için uzak bir kavram olsa da, saç renklerini sarı, bakır ya da kızıl gibi renklere boyayanların iyi bildiği bir konudur.

Saç rengi açık renkler olduğunda kaşların koyu renk olması kötü bir görüntüye yol açabilir. Bu yüzden kaşların da boyanması gerekir. Kaşların boyanması için özel kaş boyaları vardır ama bir çok kişi bunu tercih etmek yerine saç boyasından bir parça kullanarak kaşlarını boyar.

Aslında en pratik yöntem budur ve renk sonucu da oldukça başarılıdır. Ama bir çok uzman bu yöntemin kaşların dökülmesine yol açtığını iddia etmektedir. Piyasadaki hali hazırda bulunan kaş boyaları da kimyasallar içermektedir ve bunların da zararları vardır. Nasıl boyayacağına sizin karar vermeniz dada uygun olur.

Peki kaş boyarken nelere dikkat etmek gerekir derseniz, bunun cevabı ne ile boyayacağına göre değişir.

Ama genelde kaşlara boyayı iyice yedirmek ve çok uzun süre bekletmeyip sürekli takip etmek yeterlidir.

Kaş Boyarken Ne ile Boyanır?

Kaş boyamak için tüy sarartıcı krem, kaş ve saç boyaları kullanılır. Bazıları amonyak kullanarak kaş rengini açmaya çalışsa da en sık uygulanan yöntemler bu üçüdür. İnsanların büyük bir kısmı kolaylık nedeni ile kaşlarını saç boyaları ile boyamayı tercih ederler ve bu yönde sonuç alır.

kas-boyamak

Kaş Boyası ile Kaş Boyama

Kaş boyası ile kaş boyama bir çok farklı kaş boyası rengi içinde saçınıza uyumlu olan rengi seçmeniz ile olur. Kaç boyası da tıpkı saç boyası gibi kaşa direk olarak uygulanabilir.

Saç Boyası ile Kaş Boyama

Saç boyası ile kaş boyama ise saçlar boyanırken fırçanın ucu ile kaşlara boyanın sürülmesi ve 10 dakika kadar bekletilmesi ile olur. Renk saç rengi ile aynı olur.  Kaş boyayanların neredeyse hepsi bu yöntemi kullanır.

Tüy Sarartıcı ile Kaş Boyama

Kaş boyama yöntemleri arasında en kızılımsı etki veren tüy sarartıcı ile kaş boyama ise, kaşlara turuncumsu bir renk verir. Sarışınlar ve bakır saçlılar için iyi sonuç veren bir uygulamadır.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Saç Çıkarıcı Losyon başlıklı makalemizde sac bakımı ve saç çıkartıcı hakkında bilgiler verilmektedir.


Kaş Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ