Kadına Dair Herşey

Kaş Ve Saç Uzatan Serum Yapımı

Kaş Ve Saç Uzatan Serum Yapımı

Kaş ve Saç Uzatan Serum Yapımı

Kaş Ve Saç Uzatan Serum Yapımı

Özellikle bayanlar kaş ve saç dökülmelerini kendilerine problem etmektedirler. Bu problem hem dış görünümünüzü bozuyor hem de sizlerin özgüveninizi bozuyor. Ancak günümüz ilerleyen teknolojide bu problem ile başa çıkmamız mümkündür. Kaşlarınız zaman içerisinde döküldü ise saçlarınız her banyo yapışınızda elinize tomar ile geliyor ise sizlere bir serum önerimiz var. Bu serum ile ağrılı ve sancılı bir dönemden geçerek kaş ve saç ektirmenize gerek yok.

 

Kaş saç Ve Kirpik Serumu Uygulanması

 Kaş saç Ve Kirpik Serumu Uygulanması

 

Özellikle kirpikler bayanların makyaj yapımında çok önemlidir. Sizler de taktir edersiniz ki kirpik makyajı olmadan bir makyaj doğru makyaj olmaz. Bu sebeple kirpikleri çok seyrek olan bayanlar bu serum tam da sizler için. Bu serum için ilk olarak aloe vera jeline ihtiyacınız olacak. Bu jel birçok kozmetik mağazasında ve hatta eczanelerde bulunmaktadır. Aloe veranın yanına yine eczanelerden ve kozmetik dükkanlarından kolaylıkla temin edebileceğiniz E vitamini koyacağız. Bunun amacı serumu güçlendirmek ve dolayısı ile kirpik uçlarınızı güçlendirmektir. Zaten sizler de bilirsiniz ki aloe vera jelinin içerisinde de bol miktarda E vitamini bulunmaktadır.

 

Aloe Veranın Faydaları

Aloe Veranın Faydaları

Ayrıca aloe vera bitkisinin içerisinde bol miktarda mineral ve 18 tane aminoasit bulunmaktadır. Kullanacağımız bir diğer öz ise hint yağıdır. Bu yağ kıl güçlendirici etkiye sahiptir. Son olarak da badem yağı eklemesi yapacağız. Tüm bu maddeleri bir kapta karıştırın ve kıl uzamasını istediğiniz bölgeye özenle sürün. Ayrıca bilmeniz gerekmektedir ki bu karışımları gece yatmadan önce sürmeniz gerekiyor. Sabah uyandığınızda bu karışımı önce temizleme jeli ile daha sonra ılık su ile yıkayın.

 

Saç Kaş Ve Kirpik Serumu Faydaları

Saç Kaş Ve Kirpik Serumu Faydaları

Biraz evvel de anlattığımız gibi bu serum birçok madde içermekte ve bu maddeler içerisinde birçok vitamin, mineral ve aminoasit bulunmaktadır. Özellikle aminoasitler kıl köklerini besleyici etkiye sahiptir. Kıl kökleriniz bu sayede beslenip güçlenecek sizler de eskisi kadar sağlam saç, kaş ve kirpiklere kavuşacaksınız. Evde kolaylıkla hazırladığınız bu serumu tek kullanımlık olarak kullanmanızı öneririz. Bu sayede daha sağlıklı bir uygulama yapmış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Saç Balsamı Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde saç balsamı, saç balsamı etkisi ve saç besleyici hakkında bilgiler verilmektedir.


Kaş Ve Saç Uzatan Serum Yapımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ