Kadına Dair Herşey

Katlı Saç Modelleri

Katlı Saç Modelleri

Katlı Saç Modelleri

Katlı saç modelleri hacim vermesi bakımından özellikle uzun ve zayıf yüzlü bayanlara son derece yakışan saç modelleridir. Katlı saç modellerinde genellikle tercih edilenler katlı küt ve omuz boyu saç modelleridir. Fakat 2016 yılı itibari ile kadınların en çok tercih ettikleri katlı saç modelleri arasında oval kesim arkası katlı saç modelleridir.

Fazla kat verilmiş saçların özellikle tercih edilmesi saçların olduğundan daha hacimli görünmesini sağlamaktadır. Önlerde kısadan uzuna doğru giden modellerde genellikle tercih dışa fön veya ön kısımların içe hacimli dönüşü olarak tercih edilmektedir.

Katlı Saç Modelleri

Katlı Küt Kesimler

Katlı küt saç kesimleri hangi yüzlere daha uygun? katlı küt saç modelleri daha çok sivri çeneli veya hafif yuvarlak yüzlü bayanlar için uygundur. Bu tür saçlar artık kulak hizası değil omuz boyu tercih ediliyor. Bunun sebebi saçları daha kolay forma sokabilmektir. Bazı katlı modeller göğüs hizasına kadar uzanabilmektedir.

Bu tarz modeller genellikle doğal görünümü hak etmektedir. Ayrıca sadece saç kremi kullanılarak da forma sokulmaları mümkündür. Katlı küt saç modellerinin kısa modelleri daha çok ensede  biten karpuz tipi saç modelleridir. Bu tarz modeller ise genellikle küçük kafalı hanımlar için uygundur. Ayrıca uzun boylu kadınlara da son derece yakışmaktadır.

Kahküllü Katlı Kesimler

Kahküllü katkı saç modelleri doğal görünüm bakımından son derece uygun modellerdir. Bı tarz modelleri genellikle çenesi köşeli, öne çıkık veya sivri olan bayanlar tercih ediyor. Bu tarz modeller böyle bayanlara son derece yakışıyor.

Üstelik kullanım olarak da biraz zor bir modeldir. Kolay modelleri tercih eden çocuklu bayanlara bu modellerin kahkülsüz olanlarını tavsiye ederiz.

Perçemli Katlı Modeller

Perçemli katlı modeller  ya çok kısa ya da uzun saçlar için son derece uygun. Perçemi ince tercih eden bayanlar açık saç rengi tonları ile katlarını daha belirgin hale getirebilmektedirler.

Özellikle geniş yüzlü hanımlarda son derece şık duran perçemli katlı modeller dalgalı saçlarda farklı ve fantastik bir tarz ortaya koyuyor. Eğer katlı bir saç modeli istiyorsanız, simanıza göre seçim yapın.

Bir önceki yazımız olan Evde Kolay Saç Modelleri başlıklı makalemizde Evde kolay saç kesimi, Evde kolay saç modelleri yapımı ve Evde yapılabilecek kolay saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Katlı Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ