Kadına Dair Herşey

Kedinizin Sizi Çok Sevdiğinin Kanıtları

Kedinizin Sizi Çok Sevdiğinin Kanıtları

Şapşallıklarıyla içimizi ısıtan, kimi zaman serin tavırlarıyla bizi hayrete düşüren kedilerimizin her garip davranışının bir anlamı var elbette. Kediniz tarafından sevilip sevilmediğinizin işaretleri ise çok açık. Kediniz listemizdeki maddeleri sürekli yapıyorsa eğer sizi çok seviyor.

  1. Minik ısırıklar

kedi-1

Kediniz eğer onun başını okşarken bilerek dişlerini parmaklarınıza geçiriyorsa bu sevginize karşılık veriyor anlamına geliyor.  Yapılan bir araştırmaya göre kediler birlikte yaşadıkları insanları kendi cinslerine ait zannediyor. O yüzden size sert gelen davranışlarından çekinmenize gerek yok.

  1. Yalama davranışı

kedi-2

Kedilerin yeni doğmuş minik yavrularını nasıl yaladıklarını ve temizlediklerini bilirisiniz. Kedilerin sevmedikleri kişiye karşı en sonra sergileyecekleri davranış onun ellerini, kollarını ya da yüzünü yalamak. Eğer bunu yapıyorsa sizinle sevgi paylaşımı içine giriyor demektir.

  1. Kucağınızda tepinmesi

kedi-3

Kedinizi kucağınıza aldığınızda bir türlü rahat durmuyor ve patileriyle karnınıza ya da göğsünüze doğru masaj hareketleri yapıyorsa eğer kediniz sizi rahatlatmaya çalışıyor. Büyük kediler bu davranışı yavru kedilerini emzirirken onları rahatlatmak için yapıyor.

  1. Benimle ilgilen sinyalleri

kedi-4

Kediler haz etmedikleri insanlardan ilgi beklemeyecek kadar gururludurlar. Eğer kediniz  gözünüzün içine bakar hiç durmadan miyavlıyor ise muhakkak sizden bir şeyler bekliyor.

  1. Kafa tokuşturma

kedi-5

Kedinizin bu davranışı size çok garip gelebilir. Ama bu davranış da onların kendi aralarında yaptıkları bir güven göstergesi. Kediniz ile kafa tokuşturabiliyorsanız eğer sizi asla yarı yolda bırakmayacak bir kankanız var demektir.

  1. Tam zamanlı takip

kedi-6

Eğer kediniz tarafından seviliyorsanız günün her anında takip edilirsiniz. Kimi zaman kapalı bir kapıya kafa vurma ve pati atma gibi davranışlar sergilerler. Hatta özel zamanlarınızda orada olmak için sınırlarını zorlarlar. Bu sinirlerinizi bozmasın. Sadece ne yaptığınızı çok merak ediyorlar ve yanınızda olmak istiyorlar.

  1. Karnın Açsa Bölüşelim

kedi-7

Kediniz eğer, dışarıdan bir fare ya da güvercin yakalayıp kapınıza getirmişse sakın ona kızmayın. Sizi o kadar çok sahiplenmiş ki avını size hediye ediyor. Bu davranışıyla da kızılmayı değil bir teşekkürü hak ediyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Mutsuzluktan Ölmek Üzere Olanların Acilen Kenara Bırakması Gereken 8 Düşünce başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Kedinizin Sizi Çok Sevdiğinin Kanıtları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ