Kadına Dair Herşey

Kemerli Buruna Makyaj Nasıl Yapılır?

Kemerli Buruna Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Daha Düzgün Yüz Hatları

Düzgün ve keskin yüz hatları için yapmanız gereken tek şey, hangi yüz hattına makyaj yaparak yüzünüzü güzelleştirebileceğinize karar vermektir.

Öncelikle çıkıntılı ve kemerli bir burnunuz varsa makyaja buradan başlayabilirsiniz. Kemerli burun makyajı tahmin ettiğiniz gibi diğer makyajlardan daha özenli bir çalışma istemektedir.

Zira tek bir dokunuş bile burnunuzu olduğundan daha düşük ve daha büyük gösterebilir. Burun makyajında amaç, kemerli burunun kemerini yokmuş gibi göstermektir ve düşüklüğünü gidermektir.

Bu işlem birkaç adımla makyaj yaparak düzeltilebilir. Fondöten seçimlerinizde ise ten renginizin birkaç koyusunu ya da açığı tüm yüzünüze uyguladığınızda da kemerli bir buruna sahip değilseniz bile bu sizin dezavantajınız olacaktır.

Yüzünüzün tamamına uyguladığınız açık renk fondöten de çıkıntılı noktaları daha fazla biçimsizleştirerek olduğundan farklı gösterebilir.

kemerli-burun-makyaj

Makyajla Burun Düzeltme

Makyajla kusurlu burun düzeltme yöntemi aslında tekniğe uygun yapıldığında çok basit, fakat yanlış gölgelendirme sonucunda da yanlış sonuçlar verebilen bir tekniktir.

Ancak her bayan bu makyaj tekniğini kolaylıkla evde bazı makyaj malzemeleriyle uygulayabilir.

Burun kusurları arasında en çok dikkat çeken bir unsur da kemerli burun yapısıdır. Bu özelliği biraz da olsa gidermek ve düzgün bir burun yapısına kavuşmak için yapılacak bazı teknikler bulunur.

Her makyajda olduğu gibi burun makyajında da belirli kurallar bulunmaktadır. İyi gölgelendirme ve istenilen sonucu ortaya koymak için her şeyden önce makyaj fırçanızı sağlam tutmalısınız.

Koyu renklerin aksine açık tonlar burnunuzu daha çok ön plana çıkartır. Bu nedenle çok fazla belirgin olmasını istemediğiniz bölgeleri de cildinizin iki ton koyusu fondöteni kullanarak gölgelendirme yapabilirsiniz.

Kusurlu Burunlar İçin Makyaj Teknikleri

  • Yüz makyajı yaparken en dikkat edeceğiniz kontur işlemi, muhakkak burnunuzdur. Hassas olan bu bölge için ne açık ne de koyu bir pudra kullanmalısınız. Şunu bilmelisiniz ki, açık renk her zaman daha çok işe yarar.
  • Kusurlu burun dendiği zaman elbette en dikkat çekici olan burundaki yüksekliktir. Yani kemerli bir burundur. Bunun giderilmesi için ışığı o bölgeye daha çok yayarak, kemer bitiminin alçak kısmına da daha koyu bir kontur yaparak daha koyu görünmesine yardımcı olmaktır.
  • Burundaki kemer kısmının aydınlatıcı veya göz farı ile aydınlatılması işleminden sonra fark edilir derecede burunda küçülme meydana gelmektedir.
  • Burun kemeri aydınlatıldıktan sonra göz pınarlarından aşağıya doğru inen burun kenarlarına koyu renk mat fondöten uygulanır.
  • Bu işlemler uygulandıktan sonra kemerli burun düzeltme işlemi gerçekleşmiş olacaktır ve burnunuz daha dik ve küçük görünecektir.

Bir önceki yazımız olan Tel Toka İle Saç Düzleştirme Yöntemi başlıklı makalemizde saç düzleştirme ve tel tokalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Kemerli Buruna Makyaj Nasıl Yapılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ