Kadına Dair Herşey

Kendi Kendini Temizleyen Perde

Kendi Kendini Temizleyen Perde

Perdeler her ne kadar ev için ciddi bir ihtiyaçsa da zamanla öyle çok çeşitle karşılaşır olduk ki zamanla ihtiyaç olmasının yanı sıra artık evlerimizin aksesuarı ve tamamlayıcısı durumuna da gelmiştir.

Perde seçimi hanımlar için çok önemli bir iştir seçilen perdeler hem evimize ve eşyamıza uyum sağlamalı hem içimize sinmeli hem de kullanışlı olmalı. Yani yıkama derdi gibi sorunlar ile zamanın çoğunu öldürmesin. İşte siz de bu şekilde düşünenlerdenseniz oldukça şanslı zamanlarda yaşıyorsunuz diyebiliriz. Çünkü günümüzde teknolojinin gelişmesi sadece bilişim alanında olmuyor elbette ki gelişen teknoloji tekstil sektöründe de hızla etkisini gösteriyor.

kendi-kendini-temizleyen-skorlar

Perde Temizlemekten Hoşlanmayanlara Nano Temizlik

Kış aylarına girdiğimiz bu dönemde özellikle is sebebi ile ya da mutfakların genel özelliğinden dolayı sürekli kirlenme potansiyeline sahip olması sebebi ile perdeler son derece bakım isteyen ev gereçlerinden biridir.

Nano teknoloji sayesinde geliştirilmiş kendi kendini temizleyen stor ve  perdeler günümüzde oldukça ilgi görmektedir. Geliştirilen özellik sayesinde stor ya da perdelerinizde oluşan lekelenmeleri kendi kendine yok etme özelliğine sahip bu perdeler hanımların gözdesi olma yolunda ilerlemektedir.

skor-perdeler

Tübitak Destekli Perdeler

Yeni geliştirilen bu perdeler TÜBİTAK ve ODTÜ işbirliği ile sonuçlandırılmıştır. Dünyada ilk kez Nano teknoloji kullanılarak üretilen bu perdeler deneme esnasında perdelere yağ, şarap gibi ürünler ile lekeler oluşturuldu ve üretilen kumaşın kendini zamanla temizlediği görüldü.

Lekeler gün ışığı sayesinde temizleniyor böylece dünyada zamanla kendini daha da çok belli edecek olan su sıkıntısına karşı da iyi bir tedbir niteliği taşımaktadır.

Hanımların oldukça ilgisini çekecek olan bu perde ve storlar modelleri gün geçtikçe çeşitliliğini arttırmakta gün ışığı kullanılarak ve ortamdaki oksijen ve su buharı sayesinde yüzeydeki organik kirletici ve bakterileriler yok ediliyor böylece perdelerinize ve storlarınıza kirlendiklerinde herhangi bir müdahalede bulunmanıza gerek kalmadan perde ve storlarınız zaten kendini temizleyecek bu sayede sizlerde kendinize kalan zamanın tadını çıkaracaksınız.

İnternet üzerinden de ulaşabileceğiniz onlarca stor ve perde çeşitlerinden biri ile kolaylığın keyfine siz de varabilirsiniz.

İşte o perdenin tanıtım filmi

Bir önceki yazımız olan En İyi Mobilya Markaları İle Siz Tanıştınız Mı? başlıklı makalemizde bürolar için mobilyalar, çocuk v genç odası mobilyaları ve en modern oturma grupları hakkında bilgiler verilmektedir.


Kendi Kendini Temizleyen Perde Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ