Kadına Dair Herşey

Kilo Vermek İçin En İyi Beş Akubası Noktası

Kilo Vermek İçin En İyi Beş Akubası Noktası

Akubası, vücudumuz boyunca dolaşan yaşam enerjisi kavramına dayanan geleneksel bir Çin tıbbı tekniğidir. Bu teknik, vücudun bazı büyük organları ile bağlantılı birkaç basınç noktası üzerinde gerçekleştirilmektedir. Bu noktalara basınç uygulamak suretiyle çok çeşitli durumları ve sağlık sorunlarını tedavi edebilirsiniz.

 

Bugün sizlere, kilo vermek için en yaygın akubası noktaları hakkında bilgi aktarıyor olacağız. Bu noktaları uyarmak, iştahınızı ve açlığınızı (genellikle stres kaynaklıdır) kontrol etmenize yardımcı olurken aynı zamanda sindirim sisteminizi daha da güçlendirir. Baskı noktası alanına hafifçe masaj yaparak başlayın ve ardından aşağıda belirtilen süre boyunca bu bölgeye basınç uygulayın. Aynı bölge için hafifçe masaj yaparak işlemi sonlandırmanızı öneririz.

 

Kulak Noktası

Kilo vermek için akubası

Bu, en büyük iştah kontrol noktalarından biridir. Bu bölgeyi bulmak için başparmağınızı kulağınızdaki üçgen şekilli çıkıntıya koyun. Şimdi çenenizi açıp, kapatın ve en fazla hareketin oluştuğu bölgeyi tespit edin. Bu noktaya günde 2 kez 1 ila 3 dakika boyunca baskı yapın. Akubasıya göre kulaklar, eller ve ayaklar, vücudun geri kalanında daha fazla enerji yansımasına neden olan bölgelerimizdir. Bu yüzden bu noktaları uyarmak kilo verme hedeflerinize ulaşmak için en etkili yollardan biridir.

 

Üst Dudak Noktası

Akubası nedir

Bu nokta üst dudak ile burun arasında, tam merkezi bölgede bulunur. Günde iki kez veya endişeli ya da aç hissettiğiniz zamanlar da 1 ila 5 dakika boyunca bu bölgeye basınç uygulayın.

 

Diz Noktası

Akubası tekniği

Bu bölgeye bastırmak sadece sindirimi hızlandırmakla kalmaz aynı zamanda adet dönemindeki rahatsızlıkları ve krampları da hafifletmeye yardımcı olur. Diz kapağının 5 santim altında ve hafifçe bacağınızın tam ortasından dışarı doğru konumlanmıştır. Midenizin süreçlerine yardımcı olmak için işaret parmağınızı kullanarak her gün bu noktaya iki dakika boyunca baskı uygulayın. Buraya bastırdığınızda hafif bir ağrı veya rahatsızlık hissedebilirsiniz.

 

Dirsek Noktası

Kilo vermek için akubası noktalarıBu akubası noktasını bulabilmek için dirsek ekleminizden iç kısma doğru bir başparmak genişliği kadar uzaklaşın. Her gün bir dakika boyunca başparmağınız ile bu noktaya basınç uygulayın. Bu noktayı uyarmak fazla vücut sıcaklığından ve nemden kurtulmanıza, bağırsak fonksiyonlarınızı arttırmanıza ve vücutta fazladan sıvı tutulmasını engellemenize yardımcı olur.

 

Ayak Bileği Noktası

Akubası

Bu nokta ayak bileğinizin 5 santim üzerinde, bacağınızın iç kısmında bulunmaktadır. Her gün bir dakika boyunca başparmağınız ile bu noktaya basınç uygulayın ve baskıyı kademeli bir biçimde azaltın. Eğer hamileyseniz, bu noktayı kullanmanız önerilmemektedir.

 

Bu teknikleri her gün düzenli olarak uygulayın ve kısa bir süre içerisinde vücudunuzdaki değişiklikleri fark edebileceksinizdir. Sağlıklı kalın ve akubası yardımıyla kolayca ve etkin bir biçimde iştahınızı kontrol edin.

Bir önceki yazımız olan Bir Öğünde Ne Kadar Yemek Yemelisiniz (Önemli Bir Rehber) başlıklı makalemizde Günlük öğün miktarı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Kilo Vermek İçin En İyi Beş Akubası Noktası Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE