Kadına Dair Herşey

Kireçlenmeye Karşı Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kireçlenmeye Karşı Bitkisel Tedavi Yöntemleri

 

Diğer adı Osteoartrit olan ve halk arasında kireçlenme olarak da bilinen bu rahatsızlık bilhassa 65 yaşın üzerindeki kişilerin korkulu rüyası haline gelmiştir.Bihassa oturmaya çalışırken ya da kalkarken özellikle diz kısmından gelen çıt şeklindeki ses ya da eğilirken veya doğrulma hareketi sırasında bel tutulması ve son olarak da sabah kalktığınızda ağrılarla uyanmanız kireçlenme hastalığının belirtilerindendir.Tedavi olarak fizik tedavi yöntemi denenmekle birlikte,bu rahatsızlık için bitkisel yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Kireçlenme hastalığı her yaşta kişide görülebilecek bir hastalık olmakla birlikte 65 yaş ve üstü kişilerde sıklıkla rastlanmaktadır. Kemik üzerindeki eklemlerdeki bozulma nedeniyle ortaya çıkan kireçlenme sebebiyle yürümek veya merdiven çıkmak ağrılı bir hal almaktadır.

Kireçlenmenin Belirtileri ve Etkileri

Kireçlenme rahatsızlığı kendisini bel, ayak, diz ve kalça eklemlerinde daha sık göstermektedir. İlerleyen aşamada el ve parmaklarda da ağrı ve hareket kısıtına rastlanmaktadır

Kireçlenmenin belirtileri ortaya çıkmaya başlayınca, uyku hali ya da uzun süreli hareketsiz oturma gibi durumların ardından eklemi hareket ettirme sırasında ağrı hissedilmekte ve hareketler yavaşlamakta hatta kısıtlanmaktadır.

kireclenme

Kireçlenme Tedavisi Bitkisel Kürleri

 Pek çok kaynaktan kireçlenme için bitkisel kürler ile ilgili bilgi edinilebilmektedir. Önemli olan kaynağın güvenilir olması ve malzemelerin ulaşılabilir olmasıdır. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu kürler ile rahatsızlığın etkilerinin azaltılması, ilerlemesinin engellenmesi mümkündür.

  • Turp ve havucu rendeleyip salata gibi tüketebilirsiniz.
  • Ökse otu kaynamış suda on dakika bekletilip demlendirilir ve günde 2-3 bardak tüketilir.
  • 400 gram kadar ardıç tohumu ezilir ve bal ile karıştırılarak macun haline getirilir. Bu karışım eklemlere günde 2-3 kez ceviz büyüklüğünde yenilir.
  • 900 gram zeytinyağı, 100 gram karabiber, 250 gram havacıva, 50’ şer gram kimyon ve tarçın 3 saat kadar kaynatılır ve süzülür. Elde edilen karışım ile ağrıyan eklem yerlerine masaj yapılır.

 

Bir önceki yazımız olan Aşırı Terlemeye Karşı Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde aşırı terleme, bitkisel çözüm ve terlemek hakkında bilgiler verilmektedir.


Kireçlenmeye Karşı Bitkisel Tedavi Yöntemleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE