Kadına Dair Herşey

Kırmızı Ruj Uygulamanın Püf Noktaları

Kırmızı Ruj Uygulamanın Püf Noktaları

Kırmızı Ruj Uygulamanın Püf Noktaları

Kırmızı alımlı bir renktir ve doğru kullanıldığında muhteşem bir görüntüyü oluşturmaktadır. Kadınlarda makyajlarında özellikle kırmızı ruja oldukça fazla yer vermektedir. Kırmızı rujun beyaz tenli bayanlara ekstra yakıştığı yadsınamaz bir gerçektir. Ancak esmer ve kumral bayanlarda kırmızı ruju gayet güzel şekilde taşıyabilirler.

Kırmızı Ruj Uygulamanın Püf Noktaları

Kırmızı ruj güzel ve iddialı bir renktir. Ama kırmızı ruj sürmekte incelik istemektedir. Diğer rujlar gibi aldım sürdüm denilebilecek bir ruj rengi değildir. Tabiri caizse kırmızı ruj insanı rezile eder, vezirde. Kırmızı rujun rezil ya da vezir olması ise tamamen ruju sürebilmeye bağlıdır. Peki, kırmızı ruju doğru sürmek için ne yapılmalıdır?

Kırmızı Ruj İncelikleri

  • Kırmızı ruj sürerken öncelikle dudaklarınızı pürüzsüz yapmalısınız. Çünkü dudaklarınızın pürüzlü ve kuru olması ruj sürdükten sonra dudağınızda pullanma oluşmasına sebep olacaktır. Bunun için dudaklarınıza pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için nemlendirici kullanmalısınız.
  • Dudak renginizi eşitlemeniz de ruj sürmenin incelikleri arasında bulunmaktadır. Özellikle kırmızı ruj dudak tonuna göre doğru rengi oluşturan önemli bir kriterdir. Dudak renginizi eşitledikten sonra ruj sürmeniz sizin ideal dudak rengine kavuşmanızı sağlayacaktır.
  • Ruj sürmeden önce dudak çizgilerinizi belirgin hale getirebilecek dudak kalemi kullanmalısınız. Dudak kaleminiz seçtiğiniz ruj renginden bir ton koyu renk olmalıdır. Bu sayede dudaklarınız daha dolgun görünmüş olacaktır.
  • Dudaklarınızın çevresini dudak kalemi ile belirgin hale getirdikten sonra dudaklarınızın içini rujla doldurmalısınız. Rujunuz dudak kaleminden bir ton açık olmalıdır.
  • Dudak rujunuzu ise dudak fırçanızla dağıtmalısınız. Ayrıca dudak fırçası kullanırken dudak kalemi ve dudak ruju arasında geçiş sağlamak adına fırçanızı doğru kullanmalısınız.

Hangi Tonda Kırmızı Tercih Edilmelidir?

Kırmızı rujun dudağa uygulamasını yapmak çok zordur. Ancak doğru renk tercih edilmediği sürece ruj dudağa ne kadar doğru uygulanırsa uygulansın ideal görüntü oluşmayacaktır. Ruj rengi tercihi yapılırken teninizi göz önünde bulundurmalı ve teninize uygun bir renk tercihinde bulunmalısınız.

Beyaz tenliler: Beyaz tenli bayanlar kırmızı ruj tercihi yaparken pürüzsüz ve canlı kırmızı tercih etmelidirler. Bu sizin daha net ve temiz bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

Kumrallar: Kumral bayanlar kırmızı ruj seçiminde en şanslı olan bayanlardır. Birçok ruj tonu kumral bayanların taşıyabileceği görüntüye sahip olmaktadır.

Esmerler: Esmer bayanlarda kırmızı ruju çok iyi taşımaktadır. Ancak esmer bayanlar kırmızı ruj tercih ederken narçiçeğine dönük olan canlı kırmızılar tercih edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Her Kadını Alımlı Gösterecek Tüyolar başlıklı makalemizde çekici bir göz makyajı, dolgun ve bakımlı saçlar ve Kadını Alımlı Gösterecek Tüyolar hakkında bilgiler verilmektedir.


Kırmızı Ruj Uygulamanın Püf Noktaları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ