Kadına Dair Herşey

Kirpikler Doğal Olarak Nasıl Uzatılır?

Kirpikler Doğal Olarak Nasıl Uzatılır?

 

Kirpikler sadece gözlerimizi kir ve tozlardan korumazlar, aynı zamanda güzelliğimiz için çok şık birer yelpaze gibidir. Bir çok insan kirpiklerinin daha gür olmasını ister.

Kirpiklerinin doğuştan koyu renkli ve uzun, gür olmasını sağlayamayan bir çok kişi, kirpik uzatma yolları dener ve bir çoğu da geçici uygulamalardır. Kimi insan gür kirpiklerine rimel bile sürmezken, bir çok kişi takma kirpiklerle daha dolgun ve belirgin bir görünüme kavuşmak isterler. Bu yüzden kirpikler için bir çok farklı bakım ürü ve kirpik uzatma yöntemleri vardır.

Uzun kirpiklere kavuşmak için bir çok doğal yöntem vardır. Bu yöntemler kalıcı ve geçici olarak ikiye ayrılır.

Kirpik Uzatmak için Geçici Çözümler

Kirpik uzatmak için geçici çözümler kullan at şeklindedir. Yani makyaj ya da kirpik protezi yolu ile kirpikler uzatılır ve dolgun görünür. Ancak çıkarılması gerekir.

Kirpik Uzatmak için Rimel Kullanımı

Kirpik uzatmak için rimel en sık başvurulan kirpik uzatma yöntemidir. Bir çok farklı amaçla kullanılan rimeller uzunluk ya da dolgunluk sağlayarak kirpiklerin daha koyu ve daha belirgin görünmelerini sağlarlar.

Kirpik Uzatmak için Takma Kirpik Kullanımı

Kirpik uzatmak için takma kirpik genelde özel günlerde tercih edilir. Çünkü oldukça iddialı bir görünüm sağlar. Çıkarılması ve takılması için özel yapıştırıcı kullanılır.

Kirpik Uzatmak için İpek Kirpik Uygulaması

İpek kirpik ile kirpik uzatma, takma kirpik uygulamasının tek tek yapıştırılan halidir. Daha doğal bir görünüm sağlanır ve bu biraz daha uzun süre kalıcı olsa da zamanla dökülür.

Kirpik Uzatma için Kalıcı Çözümler

uzun-kirpik

Kirpik uzatmak için doğal yollar çok sık tercih edilir. En çok uygulanan uzatma yöntemleri ise çeşitli yağları kirpiklere uygulamaktır.

Zeytinyağı, badem yağı ve hint yağı kirpik uzatmak için sıkça tercih edilir. Bu ürünler kirpik diplerine masaj yapılarak her gün uygulanır. Ayrıca kirpikler için özel olarak üretilen serumlar da vardır. Bu serumlar da belirli bir miktarda uzama sağlar.

Unutmamalısınız ki kirpiklerinize yaptığınız makyajla yatmanız kirpiklerinizin dökülmesine neden olacaktır.  Bu yüzden düzenli temizlik şarttır.

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarda Kepeklenmeye Karşı Çözüm Yolları başlıklı makalemizde kepekli saç bakımı ve sac bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Kirpikler Doğal Olarak Nasıl Uzatılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ