Kadına Dair Herşey

Kirpiklerinizi Daha Dolgun Göstermek

Kirpiklerinizi Daha Dolgun Göstermek

Kirpiklerinizi Daha Dolgun Göstermek

Göz makyajı yaparken kirpiklerinizin etkisi çok önemlidir. Çünkü kirpikleriniz gözlerinizin rengini ortaya çıkarmakta ve sizin bakışlarınızı çarpıcı yapmakta etkilidir. Bunun için göz makyajı yapılırken aslında en önemli olan nokta kirpik makyajıdır. Kirpiğe uygulanan rimel kirpiği hem dolgunlaştırmalı hem de uzun göstermelidir. Kirpikler etkileyici ve çarpıcı bir görüntüde olursa, göz makyajı da başarılı olacaktır.

Kirpiklerinizi Daha Dolgun Göstermek

Maskara kullanmadan yapılan bir göz makyajının etkili bir göz makyajı olduğunu söylemek mümkün değildir. Maskara kullanmadan kalem ve far kullanımı gözleri çarpıcı göstermek yerine gözlerin daha küçük görünmesine sebep olacaktır. Bunun için kirpilere önem verilmelidir. Peki, kirpikleri daha dolgun göstermek için ne yapılmalıdır? İşte, kirpikleri daha dolgun göstermenin yolları;

Pudra: Pudra kirpiklerin dolgun ve çekici bir görüntüye sahip olmasında etkili olan bir yöntemdir. Pudra yalnızca fondöten sabitlemek için kullanılan bir makyaj malzemesi değildir. Dudaklara uygulandığında hem dudağın dolgun görünmesini hem de rujun akmamasını sağlayacaktır. Kirpiklere pudra uygulandığında ise kirpikler daha yoğun ve dolgun görünmekle birlikte, akmayacaktır. Bunun için pudra fırçasıyla hafif şekilde kirpiklere pudra uygulamak etkili bir yöntemdir.

Fırçanızı Bükün: Maskara fırçasına ne kadar çok boya almayı başarırsanız kirpiklerinize de o kadar uygulayacaksınız. Bunun için fırçanızı maskara içine batırdıktan sonra fırçanızı hafif bir şekilde sağa sola bükmelisiniz. Bu sayede fırçanıza daha çok boya gelecek ve kirpiklerinizi daha dolgun göstermiş olacaksınız.

Tuzlu Su: Maskara sıklıkla kurumaktadır. Ancak maskaranızın kurumasını istemiyorsanız maskaranızın içine tuzlu su katabilirsiniz. Maskara içine kattığınız az miktarda tuzlu su kuruyan maskaraları çözmekle birlikte, kurumamış maskaraların da kurumasına engel olacaktır.

Göz Kırpın: Maskaranızı uyguladıktan sonra son bir rötuş olması için maskarayı kirpiğinizin önünde tutarak göz kırpmalısınız. Bu yaptığınız son rötuş birbirine yapışan kirpiklerinizin de ayrışmasını sağlayacaktır. Bu sayede hem daha etkili hem de çekici bir görüntüye kavuşmanızı sağlayacaktır.

Maskara Fırçanızı Dik Tutun: Maskaranızı normal şekilde sürdükten sonra fırçanızı dik tutarak tek tek de kirpiklerinizi yoğunlaştırmalısınız. Kirpiklerinize yapacağınız bu son rötuş sizin etkili bakışlara sahip olmanızda etkili bir yöntem olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde doğal saç bakımı, sac bakımı ve Saç ve Saç Derisinin Temizliği hakkında bilgiler verilmektedir.


Kirpiklerinizi Daha Dolgun Göstermek Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ