Kadına Dair Herşey

Kış Ayları İçin Makyaj Önerileri

Kış Ayları İçin Makyaj Önerileri

Bayanların en çok zorlandığı makyaj kış makyajı olmaktadır. Soğuk ve rüzgârlı kış günlerinde de güzel görünmekten taviz vermeyen bayanlar makyajlarının çabuk bozulmaması problemi ile karşılaşırlar. Ayrıca yazın düşünmeden her renk tonunu kullanılabilirken kış aylarına hangi tonların kullanılması gerektiği konusunda tereddütler yaşanmaktadır. Bu yazımızda sizlere 2016 2017 sonbahar makyajı ile kış makyajı trendleri hakkında vereceğimiz bilgilerle makyajınızla ilgili daha kolay kararlar verebileceksiniz.

Kuruyan Cildi Nemlendirmeyi Unutmayalım

Soğuk ve rüzgârlı günlerde cildimiz kurur ve pul pul bir görünüm alır. Bu görünüm cildinizin kötü görünmesine neden olur. Bu nedenle cildinize uygun nemlendirici kremler kullanarak cildinize bakım yapmalısınız. Makyaj öncesinde de nemlendirici kremleri göz kapaklarınız dâhil olmak üzere uygulamalısınız.

Kış Aylarında Göz Makyajınız İle Göz Doldurun

Atkı ve şapka kullanımı nedeniyle çoğu bayanın kış aylarında en çok soğuk havaya maruz kalan uzuvları gözler olmaktadır. Göz makyajının diğer bölümlere oranla daha yoğun yapılması daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Göz makyajı öncesinde göz kapaklarınıza nemlendirici krem ve gözaltlarınızdaki morluklar için kapatıcı uygulaması yapılmalıdır. Kış aylarında rimel seçimi suya dayanaklı ve akma ihtimali düşük ürünlerden seçilmelidir. 2016 kış makyaj trendlerinde olduğu gibi bu kış aylarında da göz makyajında koyu renkler kullanılacaktır. Özellikle füme, siyah, mürdüm, gri ve kahve tonlarında göz farı kullanarak etkili bir göz makyajı yapabilirsiniz. Göz makyajı kış makyajında en çarpıcı yer olmalıdır.

Dudaklarınız Bu Kış Yine İddialı

Kış ayları dudaklar için de oldukça sıkıntılı dönemlerdir. Dudaklarda soğuk havanın etkisiyle çatlaklar oluşabilir. Bu nedenle dudaklarınız için özel nemlendirici ürünler veya dudak balımı kullanabilirsiniz. Kış makyajı 2017 yılında da dudaklarınız için koyu renklerin hakim olduğu bir mevsim geçireceksiniz. Kırmızı, bordo, kahve gibi koyu renk rujunuzu uygun renkteki dudak kalemi ile çerçeveleyerek daha seksi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Allık Seçiminde Abartıdan Kaçınmalısınız

Kış aylarında soğuktan kızaran yanaklara hafif yoğunlukta kullanacağınız allıklar yeterli olacaktır. Yoğun uygulama yapıldığında yanakların ön plana çıktığı abartılı bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan İnce Saçlara Hacim Kazandırmanın 10 Kolay Yöntemi başlıklı makalemizde ince telli saçlar nasıl kalınlaştırılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Kış Ayları İçin Makyaj Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ