Kadına Dair Herşey

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Bakımlı, sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Sağlıklı saçlara sahip olmak için saç bakımı yapılmalı ve saçın her mevsim koşuluna uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.

Kış aylarında havanın soğumasıyla birlikte saçlarda kuruma sorunu ortaya çıkar. Cansız ve mat bir görünüm kazanan saçlar bakımsız görünmenize neden olur.

Sıcak Su Saçlara Zarar Vermektedir

Sıcak Su Saçlara Zarar Vermektedir

Kış aylarında soğuğun etkisiyle birlikte saçları daha fazla korumak gerekir. Saçı daha fazla yıkamak iyi değildir. Saçın kurumasına neden olmaktadır. Saçın kurumasıyla birlikte kırılma ve yıpranma problemleri de ortaya çıkar.

Kış aylarında saçlar sadece üç günde bir yıkanmalıdır.  Saçlarınızı yıkarken sıcak su tercih etmeyin. Ilık su ile saçlarınızı yıkamaya dikkat edin. Sıcak su saç dipleri üzerinde yer alan lipit tabakayı eritir.

Saçlarda Vitamin Eksikliği Sorunu

Saçlarda Vitamin Eksikliği Sorunu

Saçlarda vitamin eksikliği olması halinde çeşitli sorunlarda beraberinde gelir. A vitamini eksikliği bulunan saçlarda kepek oluşumu ve kırılma sorunu oldukça fazladır. B1 ve B6 eksikliği bulunan saçlarda saç dökülme sorunu ortaya çıkar.

C vitamini saçlar için oldukça önemlidir. C vitamini sayesinde saçlar kökten uca kadar güçlenir ve saçların sağlıklı bir şekilde uzaması sağlanır. B12 vitamini sayesinde saç kökleri beslenerek canlı ve dayanıklı saçlara sahip olma imkanı yakalayabilirsiniz.

Kışın Yağlı Saçlar İçin Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kış aylarının gelmesiyle birlikte saç bakımı da oldukça önem kazandı.  Kışın soğuktan korunmak için bere takmayı tercih ederiz. Bere takmak saçın yağlanma sürecini daha da hızlandırır.  Saçların yağlanmasıyla birlikte kişiler saçlarını daha çok fazla yıkamak zorunda kalır.

Saçları yıkamak saçınızın kurumasına neden olur. Saçınızı sürekli yıkamanız yağlanma problemini daha da arttırır. Bu nedenle haftada iki veya üç gün saçınızı yıkamaya özen gösterin.  Saç yıkanırken saç tipinize uygun şampuan seçimi yapabilmeniz oldukça önemlidir. Şampuan seçimi kadar saç bakım kürleri seçimi de oldukça önemli bir yere sahiptir.

saç bakım kürleri

Kışın kuru Saçlar İçin Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kış aylarında hem soğuk hava hem de rüzgar saçı kurutur. Kapalı mekanlarda kullanılan ısıtıcılarda saçın nemini alır ve kurumasına neden olur. Nemsiz kalan saçları canlandırmak ve onarmak için mutlaka saç bakım ürünleri kullanılmalıdır. Kuruyan saçlar için saç maskesi oldukça önemli bir yere sahiptir.

Saç bakım ürünleri seçimi yaparken kullanmış olduğunuz ürünün içerisinde alkol bulunmamasına özen göstermelisiniz. Alkol saçı cansızlaştırır ve kurutur.

Bir önceki yazımız olan Menapoz Nedir, Belirtileri ve Tedavisi başlıklı makalemizde Hormon tedavisi, Menapoz ve Menapoz belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ