Kadına Dair Herşey

Kış Aylarında Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak İçin 9 Pratik Bilgi

Kış Aylarında Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak İçin 9 Pratik Bilgi

Saçlarımız önemli.Hatta en önemlisi bile diyebiliriz.Özellikle soğukların bastırdığı bu dönemde,saç bakımı daha önemli bir hal almaya başladı.Islanan,şapka takılan saçların bakımı da özellikle sonbahar ve kış aylarında daha da zorlaşıyor.Biz de sayende.net ekibi olarak saçlarınızı için soğuk havalarda nasıl bakım yapabileceğinize yönelik 9 adet etkili ipuçları hazırladık.

Argan Yağı:

Kış mevsiminde saçlarınıza en iyi gelecek yağlardan bir tanesi argan yağıdır.  Olumsuz kış koşullarından etkilenmeden daha güçlü ve parlak saçlara sahip olmak için argan yağını kullanın.

Argan Yağı

Saç kuruturken makineyi 30 cm uzakta tutun.

Saçlarınızı her yıkadığınızda daha çabuk kurutma adına saç kurutma makinesini saclarınızın dibine kadar yaklaştırıyorsanız, saçlarınıza en büyük kötülüğü yaptığınızı söyleyebiliriz. Kurutma sırasında en az 30 cm uzaklık olması şart.

fon-makinesi

 

Saç kreminini saç uçlarına uygulayın.

Hacimli ve banyodan sonra kafa derisine yapışmayan saçlar için, saç kremini sadece saç uçlarına uygulayın ve geçin.

sac-kremi

Çeviz yiyin,saçlarınızı güzelleştirin.

Saçlarınıza içten olarak ,en doğal bakımlardan birini uygulamak için, günde 1 avuç ceviz tüketin. Ardından saçlarınızdaki değişimi fark edin.

ceviz

 

Saçlarınızı sürekli ellemeyin!

Ellerimizde çeşitli mikropları sürekli taşırız. Bu sebeple oldukça yağlıdır. Bu nedenle sürekli saçlarda olan eller saçların duruşunu ağırlaştırır.  Ellerinizi saçlarınızdan uzak tutun ve saçlarınızın kısa sürede yağlanmasını engelleyin.

sac-bakimi

 

 

Sıvı saç kremi ile saç kırılmalarını önleyin!

Saç bakımında her daim yumuşak sıvı ürünlerini kullanarak ve  saçlarınıza daha nazik davranarak saç kırılmalarının önüne geçin.

sivi-sac-kremiSaç tipinize uygun ürünler seçin

Saçlarınızın sağlıklı görünmesi için saç tipinizi bilerek, bu yönde doğru ürünleri tercih edin.Aksine saç tipinize uygun olmayan ürünleri kullanarak saçlarınızı yıpratabilir, dökülmelerine neden olabilirsiniz.

sac-tipleri

 

Bol suyla durulayın:

Saçlarınızı uzun uzun şampuanlayıp yıkadıktan sonra, saçlarınızın sağlıklı ve temiz olduklarını düşünmeyin. İşin püf noktası, durulama kısmında. Banyoya girdiğiniz anlarda, saçlarınızın durulama aşamasına biraz daha fazla zaman ayırın. Saçlarınızı bol suyla durulayın, aksi halde dökülür ve matlaşır.

sac-yikama

 

Sonbaharda yıpranan saçlara bol bol bakım yapın.

Sonbahar bir geçiş dönemi olduğu için saçlar her zamankinden fazla yıpranır. Bu nedenle sonbahar ayları özel bakım isteyen özel zamanlardır.Bu mevsimde yeteri kadar bakılmayan saçlar,kış aylarında daha da yorgun olacaktır.

sac-bakim

 

Bir önceki yazımız olan Mutlaka Bilmeniz Gereken 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizde güzellik, hileler ve makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.


Kış Aylarında Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak İçin 9 Pratik Bilgi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ