Kadına Dair Herşey

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri çalışan bayanların tercihleri arasında birinci sırada yer alır. Hem bakımı kolay hem de şekil vermesi birkaç dakika içerisinde sonlanan saç modellerinin, her saç tipi için farklı kesimi söz konusudur. Yani saçların kısa olması saç sahibi bayanların saçları ile alakalı olarak yaşamış oldukları sorunların çözüleceği anlamını taşımaz. Kısa saçların mutlaka saç tipine uygun olarak şekillendirilmiş olması gerekir. Saçları kabarık ve kıvırcık olan bir bayanın saçlarını küt ve kenarları uzun bir biçimde kestirmesi büyük bir sorundur. Çünkü saçların doğal halde kullanılması bu saç kesim modeli için mümkün değildir. İlla ki aç tipinize, doğal saç şeklinize göre bir kısa saç modeli tercih etmenizi öneririz.

Kısa Saç Modelleri

Perçemli Kısa Saç Modeli 

Perçemli kısa saç modelleri genel itibari ile düz ve kabarık saçlı olmayan bayanları tercih edebileceği bir saç modelidir. Ve genel itibari ile tarz bir saç modelidir. Yani bayanların her ortamda şık ve zarif görünmesini sağlar. Aynı zamanda perçemli kısa saç modelleri ile birlikte yapılan hafif makyajların çok daha yüz belirginleştirici bir özelliği vardır.

Perçemli kısa saç modelleri

Küt Amerikan Saç Modeli

Düz saçlı olmalarına rağmen saçları kabarık olan bayanların tercih edebilecekleri bir saç modelidir. Küt Amerikan saç modeli aslında ensesi ve boynu zarif olan bayanların daha sık tercih etmesi gereken bir modeldir. Çünkü bir taraftan saçlarınızın alın üstü yani perçem kısmı dikkat çeker iken diğer taraftan açık kalan ensenizin görünüşü yüzünüze ve saçınıza şıklık katabilecek bir ayrıntı olmaya başlıyor. Küt Amerikan bir saç modelinin sarı ve sarı türevi renkleri olması halinde; modern, şık ve zarif görüntü her ortamda kendini gösterebilecektir.

Küt Amerikan

Perçemsiz Ve Kütten Uzun Kısa Saçlar

Saçlarınızın her kısmını eşit derecede kestirir ve buna ek olarak perçem bırakmaz iseniz mutlaka saçlarınızı gölgeli renkler ile renklendirmelisiniz. Buna ek olarak; düz kesim saçların dalgalı saç tipine sahip bayanlar için olduğunu belirtmekte fayda var. Perçem bırakılması halinde alın kısmında yer alan saçların kısalacak olması izlerin saçlarının çok daha fazla kabarmasına neden olacaktır. Bu sebepledir ki dalgalı saçlı bayanların mutlaka perçemsiz saç modellerini tercih etmeleri gerekir.

gölgeli renkler

Farklı Boyut Kesimleri İle Kısa Saçlar

Perçemli olarak kesilen küt saç modellerinin bazılarında arka kısım kesimleri de farklı boyutlara dayanır. Yani saçların her kısmı için kesim boyutu farklıdır. Genel itibari ile fön çektirmeyi seven bayanların, sivri saç ucu modellerini tercih etmeleri doğrultusunda bu saç kesimini tercih etmeleri gerekmektedir. Renkli gözlü ve genel olarak sarışın bayanların bu saç modelini tercih etmelerini öneriyoruz. Sebebi ise; bu saç modelinin göz hakimiyeti yaratması şeklinde açıklanabilir. Gözlerinizin boyutu, göz makyajınız ve göz renginiz apaçık ortaya çıkacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Düğün Saç Modelleri başlıklı makalemizde Düğün saç modelleri, düğün saçları ve Düğünlerde saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Kısa Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ