Kadına Dair Herşey

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa saçın bayanlar için o kadar da korkulacak bir durum olmadığını kanıtlayan binlerde örnek mevcut. Kuaförünüzün becerisi ve modern kısa saç kesimleri konusundaki teknik bilgisi sayesinde korktuğunuz başınıza gelmeden hayalinizdeki tarza kavuşabilirsiniz. Bu noktada kuaför seçiminin son derece önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Peki, kısa saçın avantajları nelerdir?

Kısa Saç Modelleri

Peki, Kısa Saçın Avantajları Nelerdir?

  • Özellikle yoğun iş hayatında, uygulaması en kolay modeller, kısa saçlar için geçerlidir.
  • Kısa saçların elektriklenme, kabarma problemler çıkarması mümkün değildir.
  • Kısa saçlara ısıl işlem uygulamadan parlak ve hacimli saçlar elde etmek çok daha kolaydır. Dolayısıyla kısa saçlarda yıpranma problemi çok daha az görülür.
  • Kısa saçlar için harcayacağınız saç serumu, saç maskesi şampuan ve bilimum saç bakım ürünlerinin miktarı çok daha azdır. Dolayısıyla saç bakımından tasarruf etmeniz söz konusu olur.
  • Kısa saç kesimleri, kullanmasını bildiğiniz takdirde modern stillere çok daha yakındır.
  • Saç şekillendirmek için harcadığınız zaman 2-3 dakika gibi bir süreye inebilir böylece zamandan tasarruf etmeniz çok daha kolay olur.

Kısa saç kesimleri

Kısa Kesim Saçları Kimler Tercih Etmeli?

Kimler kısa saç modellerini tercih etmeli? Öncelikle saç telleriniz ince ve saçınız yağlı ise, hem bakım kolaylığı, hem daha düzenli görünüme sahip saçlar hem de daha bakımlı saç telleri için kısa kesimler oldukça uygun. Üstelik ince telli saçları kalınlaştırmak için de bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Kimler kısa saç modellerini tercih etmeli

Özellikle boyunuz kısa ise bele kadar uzun saçlar sizi daha da kısa gösterebilir. Daha modern, sevimli kısa saç kesimlerini tercih edebilirsiniz. Yazımızın geri kalanında 2016 kısa saç modellerinden örnekler vereceğiz.

Yeni Punk Küt

Saç kesiminizin yüz hatlarınızdaki kusurları kapatması ya da onları törpülemesi önemlidir. Bu yüzden size en yakışan modeli bulmak zorundasınız. Hemen hemen her yüz tipine giden c arasında yeni punk küt saçlar yer alıyor. Bu modeli özellikle saç bantları ile mükemmel hale getirebilirsiniz.

Edgy Kısa Saç Modeli

Edgy kısa saç kesimi, köşeli yüz hatlarına sahip bayanlar için oldukça uygun. Bu modelde saçlar genellikle yandan ayrılıyor. Bir kısım nispeten daha uzun bırakılırken diğer kısım çok daha kısa oluyor.

Edgy kısa saç kesimi

Pixie Kısa Saç Modeli

Pixie saç kesimi ense kısmında çok kısa ve başın önüne doğru gidildikçe uzayan saçlar olarak düşünebilirsiniz. Tarz bir kahkül kesimi ile sonlandırılan modelde tıpkı edgy kesim gibi marjinal ve riskli bir model.

Casual Bob Kısa Saç Modeli

Casual bob saç kesimi modası neredeyse hiç geçmeyecek bir saç kesimi olarak karşımıza çıkıyor. Bu modeldelde küt saçlara, ön kısımları uzun, arkaya doğru gittikçe kısalan bir form veriliyor. Bu model saçlarını şekillendirmeyi seven bayanlar için de oldukça uygun. Özellikle düz saç ve kahkül kombinasyonu ile modern bir saç stili elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Topuz Modelleri başlıklı makalemizde Dağınık topuz, Ense topuzu ve Helen topuzu hakkında bilgiler verilmektedir.


Kısa Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ