Kadına Dair Herşey

Kısa Saç Modelleri İçinde En Beğenilen 16 Kesim

Kısa Saç Modelleri İçinde En Beğenilen 16 Kesim

“Kadın dediğin uzun saçlı olur” klişesi sebebiyle halen kendi saç stilini yakalayamamış pek çok kadınımız mevcut. Oysaki kişinin uzun kısa demeden kendine en yakışan modeli benimsemesi, saçında radikal değişiklikler yapabilecek cesareti göstermesi, pek tabii ki çok daha özgüvenli ve stil sahibi hissetmeyi sağlayabiliyor. Kaldı saç kestirmenin saç tellerine faydası da oldukça açık.

Kısa Saç Kesimleri

Kısa saç modelleri

2017 kısa saç modelleri arasında yükselişe geçen modelleri bu yazımızda sunacağız. Bu modellerden biri ile çok daha havalı ve dikkat çekici görünebilirsiniz.

Dalgalı Küt Saç Modelleri

Dalgalı kısa saç modelleri

Dalgalı küt saç kesimi, klasik ve modern hatta seksi bir görünüm için tercih edebileceğiniz oldukça güzel bir model. Dalgalarınıza form kazandırarak iddialı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Dalgalı küt saç

Yalnız bu modellerde, saçlarınız uzamaya başladığında istediğiniz formu yakalamanız tamamen uzayana kadar biraz zor olacaktır. O yüzden saçlarınız hızlı uzuyor ise küt modelleri dilediğiniz süreler boyunca istediğiniz gibi kullanamazsınız.

 

Kâküllü Kısa Saç Modelleri

Klasik küt saç, özellikle alnı geniş olan bayanlarda kâkül ile tercih edilebilir. Bir zamanların yükselişe geçmiş kâkül modeli olan yamuk kâkül kesimi her dönem kullanılabilir ve yüzünüze sevimli bir ifade katar.

Kahkullu kisa sac modelleri

Hatta biraz uzamaya başladığınızda kâkülünüzü yana atarak daha farklı ve keskin bir yüz ifadesi oluşturabilirsiniz. Saçlarınız ince telli ve düz ise bu modeli şekillendirme derdi olmadan kullanabilirsiniz. Kıvırcık saçlarda ise kâkül tavsiye edilmez. Bukleleri daha kolay düzene koyabileceğiniz modeller daha uygundur.

Kase Kesim Kısa Saç

Kase kesim kısa sac modeli

Kase kesim kısa saç, feminen bir model değil. Bu yüzden eğer feminen bir tarzınız varsa ya da stiliniz konusunda kendinize güvenmiyorsanız bu modeli tercih etmeyiniz.

Çünkü bu saç ile nasıl görüneceğiniz fiziki yapınız, kıyafet ve aksesuar tercihlerinizle çok yakından ilgili. Bu tip saç kesimi, daha köşeli, daha keskin yüz hatlarına sahip bayanlar için daha uygun. Aksi halde çocuk gibi görünebilirsiniz.

 

Gerçek Küt Saç Kesimi

Gercek kut sac kesimi

Gerçek küt saç kesimi, Rihanna’nın da beğenerek kullandığı bir model ve özellikle minimalist stili benimsemiş bayanlar tarafından rahatça kullanılabilir. Bu kesimde tüm saç telleriniz eşit uzunlukta olacak. Kırıklarınıza sonsuza dek elveda demek ve saçlarınızın uzun süre sağlıklı kalmasını sağlamak için bu modeli tercih edebilirsiniz.

Saçınızı tam ortadan ayırarak kullanabileceğiniz bu model kıyafet seçeneğinizi de artıracaktır. Bu modeli biraz uzadıktan sonra saçlara ara makası attırarak kısa sürede farklı bir saç stiline dönüştürmeniz de mümkün.

 

Asker Tıraşı Bayan Saç Kesimi

Cok kisa sac modelleri

Asker tıraşı bayan saç kesimi, bir bayanın kolay kolay cesaret edemeyeceği fakat kendine yakıştırana da büyük rahatlık sağlayacak bir model. Yüz hatlarınıza gerçekten güveniyorsanız saçlarınız uzun olmadan da cool olabillirsiniz.

Asker traşı bayan saç kesimi

Özellikle pürüzsüz ve lekesiz bir cilt, uzun bir boyun kombinasyonu ve orta keskinlikteki yüz hatları ile bu modeli tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnce Ve Düz Saçlar İçin En Güzel Kesimler başlıklı makalemizde saçı gür gösteren modeller, Seyrek saç kesim modelleri ve seyrek saç kesim modelleri bayan hakkında bilgiler verilmektedir.


Kısa Saç Modelleri İçinde En Beğenilen 16 Kesim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE