Kadına Dair Herşey

Kışın Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Kışın Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Kadınların en büyük problemlerinden biri kış aylarında kilo alınmasıdır. Kış aylarında daha fazla hareketsiz kalındığı ve evde daha çok zaman geçirildiği için kış aylarında kilo miktarında artışlar gözlemlenmektedir. Bu sebeple kış aylarına girerken ve kış aylarında beslenme şekli düzenlenmeli, egzersizler yapılmalı ve stresten uzak durulmalıdır. Kadınlar diyet programları hazırlayarak kilo problemi yaşamalarının önüne geçebilirler.

Doğru Bir Diyet Programı İçin Organik Beslenmeye Özen Gösterin

diet

Kış için diyet programı uygulayacaklar mutlaka organik ürünler tercih etmelidir. Alınan sebze ve meyvelerin organik pazarlardan satın alınması çok önemlidir. Öte yandan hayvansal ürünler satın alırken doğal ortamda yetiştirilen hayvansal ürünlerin tercih edilmesi çok önemlidir. İyi bir diyet programı için organik besinlerin tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca işlenmiş gıdalardan uzak durmanız çok önemlidir. İşlenmiş gıdalar vücudunuza zarar veren ürünlerdir. Kilo aldırıcı bu ürünleri tüketmekten kaçınmanızda fayda var.

Bol Bol Su Tüketin

Kış aylarında etkili diyet programı uygulamak isteyenler bu dönemlerde su tüketimini azaltmaktadırlar. Kışın genellikle daha az su tüketildiğinden dolayı diyet programınızda bol su içilmesi önerilmektedir. Bol su içmenin vücut fonksiyonlarını düzenlediği unutulmamalıdır. Su içmek enerji katmakta ve halsizlik ve yorgunluğun önüne geçmektedir. Kadınların kış aylarında günlük 2 litre su içmeleri önerilmektedir. İdrar rengi size ne kadar su tüketmeniz gerektiğini anlatmaktadır. İdrar renginiz koyu geliyorsa içilen su miktarını arttırmanız gerekmektedir. Ayrıca sabahları sağlıklı bir şekilde hazırlanmış smoothie tüketerek günlük protein ve lif ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kış Diyetlerinde Bitkisel Protein Tüketimine Önem Verin

Kadınlar kış diyetleri uygularken protein almaya özen göstermelidir. Ancak bu proteinleri hayvansal kaynaklardan almak yerine bitkisel ürünlerden alınması önemlidir. Bitkisel proteinlerin daha fazla lif içerdiği unutulmamalıdır.

Kışın Fit Kalmak İçin Öneriler

Kış aylarında kilo almak, soğuklardan korunmak adına vücudun vermiş olduğu doğal bir tepki. Ancak bu durum kadınların işine gelmiyor elbette ki. Kış aylarında daha fazla hareketsiz kalındığı ve evde daha çok zaman geçirildiği için kış aylarında kilo miktarında artış oluyor. Peki bayanlar olarak bunu nasıl engellersiniz. Kış aylarında kilo almayıp formda kalmak için neler yapabilirsiniz bunlara bakalım. Elbette diyet burada da en önemli nokta. Diyet fit kalmak için değil sağlıklı kalmak için yapılması gereken bir şey. Yanındaki getirisi de fit bir vücut. Önce bunu anlamanız gerekiyor.

Kış için diyet programı uygulayacaklar mutlaka organik ürünler tercih etmeli. Ancak elbette organik ürün tüketeceğim diye, sebze meyvelere dünya para vermeye de kalkmayın. Mevsimi dışında üretimi yapılan gıdaları tüketmemeniz sağlıklı bir diyet programı için yeter de artar bile. Öte yandan hayvansal ürünler satın alırken doğal ortamda yetiştirilen hayvansal ürünlerin tercih etmeniz gerçekten önemli. Çünkü aksi halde hormon dengelerinizde bozulmalar olacak. Hormonal dengelerde bozulma ise hem vücudunuzda tüylenme yapacak hem de kilolarınızın önünü alamayacaksınız. Bu yüzden mümkün olduğunca işlenmiş et tüketmeyin. İşlenmiş etin kansere neden olduğu da bilimsel olarak kanıtlandı zaten.

Sonuç olarak bol su tüketimi konusunda yine geliyoruz. İnanın ki suyun fit bir vücut için faydası bilinmese bu kadar çok tavsiye edilmez. Su hem ucuz hem de tüketimi için hiçbir hazırlık gerekmiyor. Yani su içmek için üşenmeyin bayanlar. Günde sadece 2 litre su tüketerek fazla kilolarınızdan nasıl kurtulduğunuzu ve nasıl güzelleştiğinizi göreceksiniz. Elbette egzersizi de unutamayız. Kış ayları genellikle hareketsiz geçiyor. Kilo almanın en büyük nedeni ise bu hareketsizlik. Serin havada sabah koşuları ise hem vücudunuza hem de zihninize çok iyi gelecek.

 

Bir önceki yazımız olan Sadece Fotoğraf Çekmeyip Aynı Zamanda Kadınların Kendilerine Güvenmesini Sağlayan Fotoğrafçı başlıklı makalemizde bakım, güzellik ve önce ve sonra hakkında bilgiler verilmektedir.


Kışın Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmeli Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ