Kadına Dair Herşey

Kişisel Bakım Ve Sağlık İçin Ne Yapılmalı?

Kişisel Bakım Ve Sağlık İçin Ne Yapılmalı?

İnsan hayatı için bakım son derece büyük önem arz etmektedir. Sağlıklı bir metabolizma temiz bir vücudun yansımasıdır. Mikropların oluşumu doğal olarak da hastalıkların kaynağı olacaktır. Bu yüzden insan her türlü bakım ve temizliğine büyük önem göstermek zorundadır. Kişisel bakımın ilk ayağını vücut bakımı dolayısı ile banyo yapmak oluşturmaktadır. Peki, banyo yapmanın en temiz hali nasıldır?

Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Banyo yaparken öncelikle dikkat etmemiz gereken nokta cildi zedelemek olmalıdır. Banyo yapmanın asıl amacı vücudu nemlendirmek, beslemek ve deri altında oluşan ölü hücreleri temizlemektir. Banyo yaparken sırasıyla uygulanması gereken yöntemler şu şekilde olmalıdır.

Arındırma İşlemi

Bu işlem için öncelikle kullanacağınız temizleme malzemesini iyi seçmeniz gerekmektedir. Vücut yapınızı bilerek ürün seçmenizde yarar vardır.

Ölü Hücreleri Vücuttan  Atma
Sıcak suyla yumuşayan deri üzerine uygulanacak peeling ile ölü hücrelerden kurtulmuş olacak ve gözenekler açılarak daha rahat nefes alacaktır. Peeling ürününü bütün vücudunuza masaj yaparak dairesel hareketler uygulayarak sürtün.

Vücudu               Nemlendirmek
Vücudunuz ıslak bir şekilde, vücudu yumuşatan, mineral ve vitamin içeriği olan süt veya yağ ürünlü kremlerinizi aşağıdan yukarıya doğru sürün, havlu ile kurulama işlemi yapmayın ve bu şekilde doğal akışında vücudunuzu kurutun 10 dakika sonra nemli bir vücuda sahip olacaksınız.

Özel       Bölgelere            Uygulanacak     İşlemler
Selülit problemi olan bayanlar için; öncelikle selülit olan bölgeye bir masaj eldiveni ile iyice masaj yapmaları gerekmektedir. Bu şekilde uygulanan işlemde deri ısınacak ve kan dolaşımı artacaktır. Kullanacağınız ürünü bu evrede aşağıdan yukarıya doğru masaj yapın ve ürünü teninize iyice yedirin.

Bir önceki yazımız olan Cilt Beyazlatıcı Çözümler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Kişisel Bakım Ve Sağlık İçin Ne Yapılmalı? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ