Kadına Dair Herşey

Kişisel Bakımda Bitkisel Ürün Çeşitleri

Kişisel Bakımda Bitkisel Ürün Çeşitleri

Kişisel bakım deyince şüphesiz ilk akla gelen temizlik olmakta. Ama konu bu kadarla kalmayıp biraz daha profesyonelleşiyor. Bu alanda kullanılan ürünler de kozmetik sektörünü büyük bir pazar haline getiriyor. Kişisel bakım ürünleri listesi böylece uzayıp gidiyor. Şampuanlar, kremler, losyonlar sürekli olarak kimya bilimi ile de iç içe olduğu için çoğu kişi tarafından endişe ile karşılanıyor. Bu yüzden kozmetik firmaları bitkilere dayalı ürünlere de ağırlık veriyorlar. Bitkisel cilt bakımı ürünleri sanki tüketicilerde daha bir güven sağlıyor.Keza bitkisel kelime manasıyla doğal olarak bilindiğinden gıda başta olmak üzere her sektörde bitkisel kavramı tüketicilerin seçimlerinde önemli bir kriter oluyor.

Ürün Çeşitleri Saymakla Bitmiyor

Kişisel bakım ürünlerinin bitkilerden elde edilen çeşitleri neredeyse saymakla bitmiyor. Manolya ve söğüt özünden yapılmış leke önleyici, kırışıklık karşıtı ve göz bakımı yapan kremler, papatya özlü saç losyonu gibi ürünler hemen akla gelenlerden. Bitkisel kişisel bakım ürünleri içinde salyangozların hücre yenileme özelliğini içinde taşıdığını iddia eden salyangoz kremleri var.

kisisel-bakim

Kişisel Bakımın Temeli Sabundur

El ve yüz temizliği içinde sabunun yeri hep ayrı oldu. Zaten kişisel bakım konusunun da ayrılmaz parçası el ve yüz temizliğidir. Yıllardır kullanılan sabun şimdi bitki sabunları ile sanki yeniden keşfedildi. Bildiğimiz klasik beyaz el ve çamaşır sabunlarının yanında artık argan yağlı sabun, ballı ve keçi sütü özlü sabun, katranlı sabun ve son zamanlarda popüler hale gelen bıttımlı sabun bile var. Bitkisel ürünler sabunları rengarenk hale getirdi.O eskidşen tek renk olan sabun çeşitlerinin haricinde,neredeyse tüm ürünlerde renkli ürünler de bulmak mümkün.

Bitkisel ürünleri seçerken

İsminde tüm bitkisel kelimesi geçen ürünler de her zaman aynı kalite olmayabiliyor.Bu yüzden alacağınız ürünün içeriğine ve marka bilinirliğine dikkat etmeniz oldukça önemlidir.Çünkü kullandığınız bu ürünler sonuç olarak kişisel bakım olacağından ve teninizle temas edeceğinden diğer ürünlere göre biraz daha seçici davranmanız gerekmekte.

Bir önceki yazımız olan Yeni Trend Makyaj Yapımı başlıklı makalemizde makyaj trendleri ve makyaj yapma hakkında bilgiler verilmektedir.


Kişisel Bakımda Bitkisel Ürün Çeşitleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ