Kadına Dair Herşey

Kişisel Bakımda Nelere Dikkat Edilmeli?

Kişisel Bakımda Nelere Dikkat Edilmeli?

 

İnsanoğlunun geçmişten bu güne kadar süre gelen, en çok düşündüğü şey yaşlılıktır. Gençken elastikiyeti yüksek ve pürüzsüz olan cildimizi yaşlılıkta geri isteriz.

Ama bu pek mümkün değildir. Mümkün olmamakla birlikte cildimizin yaşlı iken de daha güzel ve pürüzsüz görünmesi sağlayacak bir takım uygulamalar var. Muhteşem kişisel bakım önerileri bunlardan bir kaç tanesi.

Muhteşem Kişisel Bakım Özellikleri

Muhteşem kişisel bakım özelliklerinin başında vitaminleri yeteri kadar almaya çalışmak vardır. Her insanın vücudunun ihtiyacı olan bir takım vitaminler vardır. Bunların başında A ve E vitaminleri gelir. Bu vitaminler cildinizin özelliklerini korumasını sağlar. Bu yüzden bol bol elma ve kayısı yiyin.

Genç Bir Cilt İçin Kişisel Bakım

kisisel-bakimGenç bir cilt için kişisel bakımınızı haftada en az bir kere yapın. Kirlerin ve ölü derilerin vücudunuzda yer etmesine izin vermeyin. En azından haftada bir kere cildinizi keseleyin.  Kese sayesinde ölü hücreler vücudunuzu terk edecek ve cildiniz nefes alacaktır.

Kişisel Bakımda Kremlerin Yeri

Kişisel bakımda kremlerin yeri büyüktür. Her evde en az bir tane nemlendirici bazlı kremler vardır. Ama önemli olan cildinize en yatkın kremi bulup kullanmaktır. Zira hiç istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Cildinizde kalıcı veya geçici bir takım alerjik lekeler oluşabilir. Bu yüzden krem alırken önce cilt tipinizi belirleyin ve hiç bir şeye alerjiniz olmadığından emin olun.

 

 

Bir önceki yazımız olan Sahte Parfümü Gerçeğinden Ayırt Etmenin 9 Basit Yöntemi başlıklı makalemizde orjinal parfüm ve sahte parfüm hakkında bilgiler verilmektedir.


Kişisel Bakımda Nelere Dikkat Edilmeli? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ