Kadına Dair Herşey

Kıvırcık Saç Modelleri İçerisindeki En Güzel Kesimler

Kıvırcık Saç Modelleri İçerisindeki En Güzel Kesimler

Kıvırcık saç modellerini uygulamak oldukça basittir. Biraz zaman alan bu modeli uygulamak için ya bayanlar kendilerine akşamdan vakit ayıracaklar, ya da sabah yapacaklarsa biraz erken kalkmak zorunda kalacaklar.Kıvırcık saç modeli için hanımlara lazım olan malzemeler bigudi, gazete kâğıtları, saç maşası veya düzleştirici olabilir. Bu malzemelerden sadece birine sahip olmak saçları kıvırcık yapmak için yeterli. Öncelikle saçları yıkayıp kurutmak çok önemli.Yalnız fazla kurutmayıp hafif nemli bırakmak gerekiyor. Bu sayede saçların bükülebilir olması gerekiyor. Eğer saçların sönmeden uzun süre kıvırcık kalması isteniyorsa jöleleyip sarmak daha uygun.

bayan-kivricik-sac kivircik-sac-sekilleri kivircik-sac-toplama

Kıvırcık Saç Toplama Modelleri

Saçların kıvırcık modele sokulması için önce tutam tutam ayırmak gerekiyor. Tutamlara ayrılan saçlar tek tek sararken jölelenmeli. Sonra sıkı bir şekilde bigudilere sarılmalı. Bu sarma işlemi bittikten sonra saçların en az on iki saat boyunca öyle kalması gerekiyor. Bu sayede saçlar uzun süre kıvırcık kalabilir.

kisa-kivircik-sac-toplama

Eğer saçların lüle halinde kıvırcık olması isteniyorsa, bigudilerin aşağıya doğru çekilmesi gerekiyor. Bu sayede saçlar lüle halinde duracaktır. Eğer komple kıvırcık saç modeli isteniyorsa, bigudiler çekilmeden nazikçe açılmalı.

Kıvırcık Saç Modelinde Su Dalgası Modeli

Kıvırcık saç modelinde su dalgası modeli için bir saç düzleştiricisine ihtiyaç var. Saç düzleştiricisini saçlarınıza kıvırın ve biraz bekledikten sonra aşağı doğru kıvırarak indirin. Bu sayede saçlar su dalgası şeklinde kıvırcık olacaktır.

Su dalgası saç modeli için saçları akşamdan örmek de yeterlidir. Kıvırcık saç modelini düz saç modellerine oranla şekle sokmak çok daha kolay. Kıvırcık modeller için tüm bunlar elinizde yoksa gazete kâğıtlarını kıvırarak da saçlarınızı bigudi ile sarar gibi sararak kıvırcık model saç yapma imkanınız var.

kivircik-sac-orme kivricik-sac-modelleri kivircik-sac-topuzu

Bir önceki yazımız olan Siyah Nokta Temizleme Bu Kadar Kolay başlıklı makalemizde siyah nokta ve temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.


Kıvırcık Saç Modelleri İçerisindeki En Güzel Kesimler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ