Kadına Dair Herşey

Kıvırcık Saçlar İçin 15 Saç Modeli

Kıvırcık Saçlar İçin 15 Saç Modeli

Kıvırcık saçlara sahip bayanlar saçlarını çoğunlukla açık kullanırlar. Ancak bu durumdan çoğu zaman yakınırlar. Kıvırcık saçlar diğer saç tiplerine oranla kabarık ve gür yapılı oldukları için şekil vermekte zorlanılır. Peki, kıvırcık saç modelleri nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere kıvırcık saçlarınıza verebileceğiniz farklı öneri de bulunacağız.

Kıvırcık saç için modeller

Kıvırcık Saçlar İçin Topuz Modelleri

  • Resimdeki model kıvırcık saç topuz modelleri arasında en pratik ve en hoş topuz modelidir. Bu model için ilk olarak saçları tepede toplayalım. Ardından topladığınız saçı 4 parçaya ayıralım. Her parçayı tokayı kapacak şekilde ters çevirerek tel tokalarla saça tutturalım.
  • Aynı modeli ince bir bandana ile tamamlayarak daha tarz bir görünüm yakalayabilirsiniz.
  • Yarım topuz modelleri de çok sevilen modeller arasındadır. Saçlarınızı üst ve alt kısımlarını ikiye ayırın üst bölümünü önce atkuyruğu şeklinde toplar gibi toplayalım. Ardından saçı tokanın etrafında bir tur döndürüp tel toka yardımıyla tutturalım. Perçemleriniz varsa bu model de daha da şık olacaktır.
  • Kıvırcık saçlarınızı ensede toplamak için öncelikle saçı iki eşit parçaya ayıralım ve her parçayı burgu yapıp toka ile uç kısımlarını tutturalım. Yaptığınız burguları örgü yapar gibi yapıp elde edilen örgüyü de saçın etrafına saralım.Kıvırcık saçlı bayanlar için modelin yapılışı

Kıvırcık saçlar için örgülü topuz

Bir başka modelKıvırcık saçlar için modeller

Kıvırcık saçlar için bir başka modelKıvırcık saçlar için taç modeli

Bu da yarım at kuyruğuKıvırcık saç yarım at kuyruğu

Bu da ilgi çeken modellerden bir tanesiKıvırcık saçlar için düşük topuz modeli Kıvırcık örgülü topuz modeli Uzun örgülü kıvırcık saç

Kıvırcık saç modeli ve yapılışıKıvırcık saçlar için toplu model Kıvırcık saçlar için topuz yapılışı Kıvırcık saç örgü modeli

2.Kıvırcık Saç İçin Atkuyruğu Modelleri

  • Kıvırcık saçlar için saç toplama modelleri saçı çok kabarık gösterdiği için daha az tercih edilmektedir. Ancak saçınızın gürlüğü az ise bu tarz modelleri kullanabilirsiniz.
  • Saçınız alt ve üst tarafını ikiye ayırın. Üst kısmını biraz aşağıdan toplayalım alt kısmını açık bırakalım. Böylece atkuyruğunuzun rahatsız edici gürlükte olması engellenmiş olacaktır.
  • Kıvırcık saçlarınız varsa ve yüz tipinizde uygun yapıda ise perçemler kullanmak farklı modeller denemenizde yardımcı olacaktır.
  • Saçlarınızın dip kısımları düzleştirip atkuyruğu yapalım. Saçınızın atkuyruğu bölümünü kıvırcık bırakarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.
  • İddialı bir stiliniz varsa saçlarınızı tam tepeden toplayarak kullanarak bir rock yıldızı havası kazanabilirsiniz.
  • Kıvırcık saçlarınızı yan tarafınıza alarak ve ensenizden atkuyruğu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde cilt gençleştirme maskeleri, Cilt gençleştirmek için birkaç bitkisel yol ve en etkili cilt gençleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.


Kıvırcık Saçlar İçin 15 Saç Modeli Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ