Kadına Dair Herşey

Kıvrık Kirpikler İçin Tavsiyeler

Kıvrık Kirpikler İçin Tavsiyeler

Kirpik Kıvırma Aleti Olmadan Kıvrık Kirpiklere Sahip Olun!

Kirpikler gözlerimizin güzelliğiniz ortaya çıkmasını sağlar. Kirpiklerimizin şekli özellikle kıvrıklığı çok önemlidir. Hepimiz kıvrık ve hoş görünen kirpiklere sahip olmak isteriz. Bunun için birçok yöntem deneriz. Çünkü kıvrık kirpikler harika görünür.

Kıvrık kirpiklere sahip olmak için illa kirpik kıvırma aletine ihtiyacınız yok. Şimdiye kadar zahmetli kirpik kıvırma işlemini kim bilir kaç defa yaptınız. Artık bu dertten kurtuluyorsunuz. Kirpik kıvırma aleti olmadan da kıvrık kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kıvrık kirpikler ve harika bir görünüm sahibi olmak hiç de zor değil. Gözleriniz kıvrık kirpiklere bambaşka gözüküyor değil mi? Öyleyse gözlerinizin güzelliğini daima koruyun. Kirpik kıvırma aletinin zahmeti olmadan, kıvrık kirpiklere sahip olun.

Kirpik Kıvırıcı Yöntemler

Tatlı Kaşığı İle Kirpik Kıvırma

  • Tatlı kaşığını kirpik kıvırma amaçlı kullanabilirsiniz.
  • Kaşığı, bir süre sıcak su dolu bir kabın içinde tutun.
  • Metal kaşığın ısınmasını bekleyin
  • Kaşık ısındığında alıp kurulayın
  • Kaşığı göz kapağınıza yerleştirin,
  • Üst kirpik hattı ile kaşığın kenarını aynı hizaya getirin

kivrik-kirpik30 saniye boyunca kaşıkla kirpiklerinizi kıvırın, kirpiklerin daha belirgin şekilde kıvrılmasını istiyorsanız, tekrar kaşığı ısıtıp, aynı işlemi tekrarlayın. Kirpiklerinize rimel uygulayıp, gözlerinizin daha belirgin olmasını sağlarsınız. Kirpiğinizdeki kıvrıklığın daha uzun süre kalması mümkün olur.

Kirpiklerinize rimel uyguladıktan hemen sonra kirpikler ıslakken kirpik tarağı ile kirpiklerinizi tarayın. Bu işlem kıvrık kirpikler için idealdir. Ancak çok taramamalısınız. Ayarında bir işlem uygulayarak kıvrık kirpikler elde edebilirsiniz.

Kirpikleriniz için tatlı kaşığı ile kirpik kıvırma yöntemi uygulaması yapabilirsiniz ancak dikkatli olmalısınız. Kaşığın çok sıcak olmaması gerekir. Gözlerinizi de korumalısınız. Gözler çok hassa olduğundan çabuk etkilenebilir. Dikkatli ve özenli olduktan sonra anında kıvrık kirpikler aynada karşınıza çıkacaktır.

 Parmak İle Kirpik Kıvırma Yöntemi

Basit şekilde söyleyecek olursak, rimelinizi sürdükten sonra hafif kurumasını bekleyin. Parmaklarınızla kirpiklerin üstüne bastırarak tamamen kurumasını bekleyin. Bu yöntemi sık uyguladığınızda kirpikleriniz daha kıvrık olacaktır. Parmak ile kirpik kıvırma yöntemi basit ve etkilidir.

Kıvrık Kirpikler İçin Doğal Yöntemler

 

Kıvrık kirpikler için uygulanacak doğal bakım yöntemleri de bulunur. Bu yöntemleri kullanarak doğal yolla kıvrık kirpik sahibi olabilirsiniz. Aşağıda bu yöntemleri sıraladık. Kirpiklerinize uygulayacağınız bu bakım kürleri kirpikleriniz doğal olarak kıvrık hale getirmenize yardımcı olur. Evde hazırlayabileceğiniz bu kürler, etkili ve sağlıklıdır. Sizler için bir derleme yaptık.

Susam Yağı ile Daha Kıvrık Kirpikler

2 çorba kaşığı sarımsak yağı

1 adet ceviz içi

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Sarımsak yağını bir kâse içine alın, üzerine ceviz içini 3-4 parçaya bölerek içine koyun. 2 gece ağzı kapalı bir şekilde bekletmelisiniz. Hazır olduğunda,  1 hafta boyunca kulak çubuğu ile kirpiklerinize uygulayın.

Daha kıvrık kirpikler kısa sürede sizin ortaya çıkacaktır.

Doğal Yağlarla Kirpikleri Kıvrık Yapma

Bu yöntemle doğal yağları kullanarak kıvrık kirpikler elde edebilirsiniz.

Malzemeler:

Yarım çay kaşığı badem yağı

Yarım çay kaşığı fındık yağı

Yarım çay kaşığı susam yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Doğal yağlar bir kâseye alınarak karıştırılır. Bu karışım 1 ay boyunca kirpik diplerinden uçlara doğru sürülür. Az miktarda sürmeye dikkat edin ve gözlere kaçmamasına özen gösterin. 1 ay sonunda kirpikleriniz de belli bir uzama olacaktır. Fark edeceksiniz, daha kıvrık kirpikleriniz olacak.

Kirpiklerin Kıvrık Olması için Hint ve Badem Yağı

Malzemeler:

1 çay kaşığı Hint yağı

1 çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Hint yağı ve badem yağı karıştırıldıktan sonra bir şişe içine alınır. Bu karışım 15 gün süresince kirpiklere uygulanır. Uygulama esnasında karışım çok az miktarlarda kulak çubuğu ile sürülmelidir.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Saç Uzatmak İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde bitkisel çözümler ve saç uzatma hakkında bilgiler verilmektedir.


Kıvrık Kirpikler İçin Tavsiyeler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ