Kadına Dair Herşey

Kolay Ve Pratik Saç Modelleri İle Zaman Kaybına Son

Kolay Ve Pratik Saç Modelleri İle Zaman Kaybına Son

Saç kesiminin ve günlük olarak uygulamış olduğunuz saç modeli, stilinizin neredeyse tamamına yakın bir kısmını yansıtır. Kullanmış olduğunuz kıyafet kombinlerine, takılarınıza kısacası sizin tarzınıza uygun bir saç modeli, gününüzün güzel geçmenizi, kendinizi güzel ve kendine güvenli hissetmenizi sağlar.Özellikle uzun saçlı bayanların kullanabileceği pek çok model olmasına rağmen, hem kısa hem de uzun saçlar için pratik, hızlı uygulanabilir hem de şık modeller bulunmaktadır. Yazımızda kolay saç modelleri ile ilgili birkaç tavsiyede bulunacağız.

Kolay Burgulu Yarım Toplama Saç Modeli

Kendinizi prenses gibi hissetmenizi sağlayacak bu model, uzun saçlara daha çok yakışıyor ancak omuz hizasındaki saçlara da rahatlıkla uygulanabilir.  Burgulu yarım toplama için öncelikle saçlarınıza fön çekerek elektriklenmeyi minimuma indirin.

Bunun için saç serumları ve saç kremlerinden faydalanabilirsiniz. Daha sonra saçın ön kısımlarını kafa şeklinize göre ikiye ayırın. Ayırdığınız 2 tutamı başın kenarlarından arkaya kadar burgu yapın ve birleştirin. Arkada kalan saçların tümüne kırık maşa uygulayın. İşte saçınız hazır.

Saç Bandıyla Topuz

Özellikle helen topuzu severler için oldukça ideal olan bu seçenekte, şık davetler için ışıltılı saç bantlarını tercih edebilir, günlük kominler içinse daha sevimli bantları kullanabilirsiniz.Saç bandıyla topuz yaparken yine elektriklenmeyi önlemek için saçınıza fön çekin. Daha sonra bandı başınızdan geçirip en rahat edeceğiniz şekilde sabitleyin. Daha sonra saçlarınızı önden başlayarak nispeten ince tutamlar halinde elinize alarak saç bandının etrafında dolandırın. Daha pratik ve hoş görünümlü bir uygulama için kısa saçlara sahip olmanız avantajlı olacaktır.En son minik tokalar ile sabitleme yapın ve bitirin. Kısa saçlar için topuz modelinde modern kesimli bir kahkül çok daha şık bir model yaratmanızı sağlayacaktır. Saçlarınızı çözdüğünüzde doğal dalgalı bir model elde edebilmeniz de mümkün.

Kolay Pratik Sac Modelleri

Kolay Örgü Topuz Modeli

Aslında örgü topuz için tercih edebileceğiniz pek çok model mevcut. Ancak biz burada en pratik modeli göstereceğiz. Öncelikle saçlarınızı tepenin biraz altından sımsıyı toplayın. Sıkı bir lastik toka işinizi görecektir.Sonrasında at kuyruğunu örmeye başlayın. Ördüğünüz kuyruğu kendi etrafında çevirip sabitleyin. Dilerseniz yan kısımlarda kalın tutamlar bırakıp bu tutamları da arkaya doğru örerek daha helen topuzuna benzer bir model oluşturabilirsiniz. Uzun bir atkuyruğu yapabiliyorsanız mu model tam size göre.

 Doğal ve Seksi Dalgalar

Dalgalı saç modelleri arasında, sizi en seksi gösterecek model hem kısa hem de uzun saçlara uygulanabiliyor. Öncelikle saçınızı tutamlara ayırmanız gerekiyor. Her bir tutam için uygulanacak işlem şu şekilde.Öncelikle tutam saç maşasına sarılıyor. Birkaç saniye bekletildikten sonra bukle hafif gevşetilerek ama tamamen çözülmeden klips toka ile başa tutturuluyor. Tum tutamlara uygulayacağınız bu işlemden sonra başınızın üstünde çok sayıda bukle olacak. Daha sonra bu bukleleri çözüp dalgalı saçlarınızın tadını çıkartabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Saç Modelleri 2017 Trendleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Kolay Ve Pratik Saç Modelleri İle Zaman Kaybına Son Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ