Kadına Dair Herşey

Kolik Bebekler İçin Harika Müzik Ve Ninniler

Kolik Bebekler İçin Harika Müzik Ve Ninniler

Bebeğinizin kolik olması,onu sürekli ağlarken görmek her anne ve babanın kabuslarından bir tanesidir.Bu durumda da onu uyutabilmek için ninni ve müzik arayışı da beraberinde gelir.Aslında çoğu anne ve babanın sık yaptığı hataların başında gelir her ağlayan bebeğe kolik teşhisini koymak.Bir bebeğe kolik tanısını koyabilmek için bazı kriterler vardır.

Kolik bebek nedir ve nasıl anlaşılır?

Bebekler dertlerini sadece ağlayarak dile getirebilir ve istekleirini de bu şekilde belirtirler.Bu nedenle her ağlayan bebeğe de kolik teşhisini koymak doğru değildir.Bir bebeğe kolik denilebilmesi için,hayatlarının ilk 3 ya da 4 aylık dönemlerinde,hafta içerisinde 3 gün ve bilhassa akşam üstü vakitlerinde 3 saat ağlaması gerekir.Bu durum 3 hafta boyunca da devam ediyorsa işte o zaman bebeğiniz koliktir.Yine kolik bebekler ağlamalarını, fiziksel olarak da desteklerler.Ağlarken çığlık atmak,huzursuz bir ruh hali,suratlarda kızarma,yumruk sıkma bu fiziksel belirtilerden birkaçıdır.

Kolik Bebek MP3

Neredeyse her 3 bebekten 1 tanesinde görülen bir durum olan koliklik durumu annelerin bebeklerini uyutmata da sıkıntı yaşamasına neden olur.Ancak teknolojinin gelişmesi müzik alanında da,kolik bebeklere yönelik yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor.  Bebekleri dinlendirmek ve eğlenceli anlar geçirerek uyumalarını, vakit geçirmelerini sağlamak için yeni şarkılar sürekli olarak yayınlanmaktadır.

Kolik bebekler için fön makinesi sesi

Yapılan araştırmalar bebeklerin müzik dinlerken daha huzurlu olduklarını, klasik müziğin bebekler üzerinde özellikle çok etkili olduğunu göstermiştir. Kolik bebek mp3 dinleme siteleri de günümüzde hızla yayılmaktadır. Çeşitli sitelerde en çok aranan şarkılar arasında kolik bebek müzikleri de bulunmaktadır. Anne ve babalar bebeklerini uyutmak için bu şarkıları bilgisayarlarına indirmekte, mobil cihazlarından ya da cd çalarlarından çalarak bebeklerini eğlendirmeyi hedeflemektedir. Sevimli bebek müzikleri, kolik bebek videoları ve sevilen masallardan uyarlanarak ortaya çıkmaktadır.

Kolik Bebek Şarkısı

Eğitici Bebek Şarkıları

Ünlü markalar da bebeklerin dikkatini çekmek için ünlü şarkıcılara bebek şarkıları yaptırabilmektedir.  Arkadaşım eşek şarkısı ünlü şarkıcı Barış Manço’nun eseri olup bebeklere dinletilmek üzere yeniden yorumlanmıştır. Bebeklerin erken yaşlardan itibaren müzik kulağını geliştirmek, onlara ritim duygusu ve müzik zekası kazandırmak için bu şarkılar yayınlanmaktadır. Tin tin tini mini hanım, şirinler, pepe, tink minky kukulinin tüm şarkıları da anne ve babaların bebeklerinin dinlemesi için en çok tercih ettiği kolik müzikler ve şarkılar arasında bulunuyor.

Kolik bebekler için elektrik süpürgesi sesi

Bebeklerin Müziksel Zekası

 Bebeklerin eğlenceli müzikler dinlerken gösterdiği tepkileri inceleyen araştırma sonuçları dans eden çocuklar kolik bebek şarkıları ile çocukların aynı ritimde hareketler sergilediğini göstermiştir.  Köpeğim hav hav der gibi komik ve bir o kadar da eğitici, öğretici komik bebek şarkıları ile de bebeklerin 8. aydan itibaren zihinsel gelişimlerini geliştirmektedir. Mini mini bir kuş ali babanın bir çiftliği var gibi şarkılar hem komik olup hem de çocukların aynı sesleri çıkarması aşamasında önemli olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Bebek Uyutmada Sorun Yaşıyorsanız Bu Yöntemleri Deneyin başlıklı makalemizde bebek uyutma, uyutma tekniği ve uyutma yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.


Kolik Bebekler İçin Harika Müzik Ve Ninniler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ