Kadına Dair Herşey

Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hepimiz günlük yaşantımızda koşturmacayla dolu bir hayat yaşıyoruz. Sabah erken kalkıyoruz evden işe giderken farkında olmadan bir iş maratonu yarışı içerisine giriyoruz. İş hayatımızın olmazsa olmaz parçası iş kadar da önemli olan şeyse evdeki huzurun sağlanmasıdır. Peki, evdeki huzur nasıl sağlanır?

Öncelikle evdeki huzuru sağlamak yorgunluğumuzu atmamızdan geçer. Çünkü yorgun kişi stresli ve gergin olur mutlaka iyi bir koltukta iyi bir köşemde dinlenmesi gerekir. İyi bir dinlenme ise bizlere huzuru ve rahatlığı getirir. Kısacası dinlenmeyi etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi oturma gruplarının rahatlığı ve evin içerisine uyumu sağlamasıdır. O yüzden evimizi kurarken mutfaktan yatak odasına oturma odasına kadar en önemli maddelerden bir tanesi koltuk takımlarının kullanışlı ve rahatlığı sağlamasıdır.

Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Evimizi kurmaya karar vermeden önde koltuk takımı alınacak mağazaya gidip iyi bir araştırma yapılmalı. Tabi bundan önce bizim yapmamız gereken en önemli işlerden bir tanesi ne tür bir koltuk istiyoruz yada neye ihtiyacımız var? Gibi soruların cevabını aramak. Evi kurarken ya da yeni bir koltuk alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar şunlardır.

Koltuğun rahatlığı ve eve uyumu çok önemlidir. Koltuğunuzu seçerken dış görünüşten çok koltuğun rahat bir yapısı olup olmadığı ve evinin ortamına uygun olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.

Koltuk takımının dış görünüşünden çok malzeme kalitesi ve sağlamlığı göz önünde mutlaka bulundurulmalıdır.

Koltuk seçimi yapılırken koltuğun yapıldığı malzemeler çok iyi seçilmeli. Eve uygun kullanışlı ve temizliği, sağlamlığı kolay malzemelerden yapılmış koltuklar tercih edilmeli

Koltuğun kumaş yapısı temizlik için önemli bir husustur.

Koltuk takımını seçerken renk uyumu ve kullanılacak renkler odaya mutlaka uyumlu olmalıdır. Koltuk seçerken döşemelerin tek renk ve koyu renk olanları seçilirse daha elit bir görünüm sağlanacak böylece aksesuarlar ön plana çıkacaktır. Örneğin beyaz renk kahverengi kombini veya bej rengini açığının tercih edilmesi ortama otantik görünüm verebilir. Bu sizin tercihinizin uyumuna da bağlıdır.

Koltuk takımı seçiminde bir diğer husus diğer eşyalara uyumlu olmasıdır. Mesela biz oturma grubunu klasik bir grup tercih ettik misafir odası grubunu ise daha otantik malzemelerden kurmalıyız. Yada ona uyumlu ahşap klasik mobilyaya yakın bir mobilya tercih edilmelidir.

koltuk-takimlari

Son olarak koltuk yakımı tercihinde bütçe çok önemlidir. Çok pahalı bir oturma grubu veya koltuk takımı her zaman kaliteli olacak anlamına gelmez. O yüzden koltuk takımlarını seçerken bütçeyi de çok iyi ayarlamak lazım.

Bir önceki yazımız olan Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde dekorasyon fikirleri, ev dekorasyonları ve küçük salon dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.


Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ