Kadına Dair Herşey

Koyu Renk Oje Nasıl Çıkarılır?

Koyu Renk Oje Nasıl Çıkarılır?

 

Koyu Renk Ojeleri Çıkartmanın Püf Noktaları

Ojeler kadınlar için bir ren dünyası ve vazgeçilmez güzellik aksesuarlarıdır. Oje kullanımı kullanacağınız yere, hayat tarzınıza ve renk seçimlerinize göre değişir. Kimileri açık ve uçuk tonları tercih ederken kimileri ise koyu tonları tercih eder.

Çoğu kadın için koyu renk ojeler vazgeçilmezdir. Koyu renk ojeler güzel olduğu kadar, çıkartması da bir hayli zor olan ojelerdir. Koyu renk ojeleri çıkartırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Oje kullanmak gündelik hayatın bir parçası olduğundan kolay çıkartmak ve kolay sürmek gerekir. Koyu renk ojeleri çıkartırken zaman harcamamak için uygulanacak yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu yöntemleri uygulayarak koyu renk ojeleriniz çabuk ve kolay çıkartabilir, zaman harcamamış olursunuz.

Koyu Renk Oje’yi Kolay Çıkartma Yöntemleri

Koyu renk ojeleri çıkartırken aseton her zaman işe yaramayabilir. Asetonla çıkarttığımız ojelerden tırnaklarımızda izler kalabilir. Bu sorundan kurtulmanın bazı yöntemleri var.

Tırnak kenarlarında kalan oje izleri rahatsız edicide. Yeni oje sürmemizi de olumsuz etkiler.

Sizlere koyu renk ojeleri çıkartmanın kolaylaşması için iki yöntem öneriyoruz.

1.Yöntem

Karbonat Ve Sıcak Su

Karbonat mucizevî bir etki yaratır. Karbonat ve sıcak su kullanarak kolayca ojeleriniz çıkartabilirsiniz.

  • Bir kap yâda kâse için sıcak su koyun ve sıcak suya karbonat ilave ederek karıştırın,
  • Ellerinizi karbonatlı suyun içerisinde 2-3 dakika bekletin tırnak aralarında kalan koyu ojeler çıkacaktır.

Karbonat ve su kullanarak oje çıkartma yöntemi ile kolayca koyu renk ojelerinizi çıkartabilirsiniz.

 

  1. yöntem

Diş Fırçası İle Fırçalama

Diş fırçası ile tırnak dipleriniz fırçalamak kolayca ojeyi temizlemenizi sağlar. Kullanmadığınız diş fırçası ile bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Diş macunuyla dişlerinizi fırçalar gibi tırnaklarınızı fırçalarsanız yine koyu renkli ojelerden kolayca kurtula bilirsiniz.

Koyu renk ojeleri çıkartmak için diş fırçası ile fırçalayarak oje çıkartma yöntemini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  1. Yöntem

Asetonlu Pamuk İle Çıkartma

Asetonu pamuğa dökün.

Asetonlu pamuğu tırnağın üzerinde birkaç saniye tutup aşağı doğru çekin.

Dikkat etmeniz gereken şey pamuğu asla sağa sola sakın çevirmeyin. Eğer çevirirseniz, oje tırnak etlerine bulaşır ve çirkin bir görünüm olur.

Aseton da yabana atılacak bir oje çıkartma ürünü değil. Aseton kullanarak koyu renk oje çıkartma yöntemi bu şeklide uygulanırsa etkilidir.

  1. Yöntem

Vazelin Kullanma

Tırnak etlerinize vazelin sürün. Bu sayede etleriniz yumuşar, oje rahatça çıkar.

Ellerinizi vazelinin içine koyarak 5 dakika bekletebilirsiniz. Her iki yöntem de koyu renk ojelerden kurtulmanıza yardımcı olur.

Her derde deva vazelin ile oje çıkartma yöntemini uygularsanız hem sağlıklı tırnak etlerine kavuşur hem de oje çıkartma derdinden kurtulursunuz.

  1. Yöntem

Diz Altı Çorap Yöntemi

Evde bulunan kaçmış, naylon çoraplarınızdan birini alın. Üzerine biraz aseton dökün. Ojeyi kolaylıkla çıkarttığını göreceksiniz.

Bu çok eski ve geçerli bir yöntemdir ve kesinlikle işe yarar. Siz de diz altı çorap ile oje çıkartma deneyimini yaşayarak görebilir ve şaşırabilirsiniz.

Pamuk yerine ince çorap kullanarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

oje-cikartma

Koyu renk Oje Çıkartılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oje sürerken nasıl dikkat etmemiz gerekiyorsa çıkartırken de dikkatli ve özenli olmalıyız. Oje çıkartırken özellikle koyu renk oje çıkartma bizi hayli yorara. Koyu renk ojeleri çıkartırken nazik olmalıyız. Çıkmıyor diye çok baskı uygulamazlıyız.

Karbonatlı su, vazelin, diş fırçası, naylon çorap gibi yöntemleri uygularken dikkatli olmalıyız. Koyu oje çıkartma yöntemleri basit görünür. Ama ölçülü ve dikkatli uygulanmalıdır.

Tırnaklarınızın sağlıklı ve güzel olması için yöntemleri uygularken dikkat edelim.

 

 

Bir önceki yazımız olan Boyun Kırışıklığı İçin Doğal Krem başlıklı makalemizde boyun kırışıklığı hakkında bilgiler verilmektedir.


Koyu Renk Oje Nasıl Çıkarılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ