Kadına Dair Herşey

Kronik Yorgunluk ve Nedenleri

Kronik Yorgunluk ve Nedenleri

Kronik Yorgunluk ve Nedenleri

Günümüz uzun süreli çalışma koşulları, stres ve baskı altındaki yaşam mücadelemiz, uykuya daha az vakit ayırmak zorunda kalıp işlerimize ve kendimize vakit ayırma çabalarımız yeniçağın hastalığı yani kronik yorgunluk sendromu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kronik Yorgunluk ve Nedenleri

Kronik Yorgunluk Nedir?

Kronik yorgunluk, pek çok kişinin yakalandığı bir rahatsızlık olup, bugün çok yoruldum, zor bir gündü düşüncesi ile geçiştirilen, hastalık olarak görünmeyen bir durumdur.

Kronik Yorgunluk Nedir

Kronik yorgunluk, beden ve ruh yorgunluğu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu rahatsızlık sebebiyle kişi kendini ruhen de yorgun, isteksiz, mutsuz hissetmektedir.

Uzun süre göz ardı edilirse depresyon başlangıcı olarak kendini göstermektedir. İlerleyen zamanlarda aşırı depresyon sebebiyle ilaç ile desteklenmesi gereken bir sorun halini alacaktır.

Kronik Yorgunluk Teşhisi Nasıl Konmaktadır?

Beslenmenize ve uykunuza dikkat etmenize rağmen, bedensel olarak sürekli bitkin, halsiz, kısacası sürekli yorgunluk hali hissediyorsanız, ya da ruh yorgunluğu olarak adlandırılan ve depresyon başlangıcına benzer özellikteki rahatsızlıklara sahipseniz sizde de kronik yorgunluk rahatsızlığı belirmeye başlıyor olabilir.

Kronik Yorgunluk Teşhisi Nasıl Konmaktadır

Sürekli isteksiz, halsiz, mutsuz, yapılan işten zevk almama, stres kaynaklı anlık rahatsızlıklar var ise mutlaka konusunda uzman doktorlara başvurmalısınız.

Kronik Yorgunluk Nasıl Tedavi Edilir?

Kronik Yorgunluk Nasıl Tedavi Edilir

Kronik yorgunluk, grip gibi ilaç alınarak geçen bir rahatsızlık olmamakla birlikte, vitamin desteği beden yorgunluğuna iyi gelebilmektedir.

Kendinize vakit ayırmak, kaliteli uyku uyumak, özellikle uzun, yoğun, stres ve baskı altında geçen çalışma saatlerinde, kendinizin ve sağlığınızın önemini göz önünde bulundurarak, kendinizi yıpratmamaya çalışmak kronik yorgunlukla baş etmenin yöntemleri arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Serebral Palsi başlıklı makalemizde Beyin felci, Serebral Palsi ve Serebral Palsinin yol açtığı hasar hakkında bilgiler verilmektedir.


Kronik Yorgunluk ve Nedenleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ