Kadına Dair Herşey

Küçük Ama Çok Etkili 4 Makyaj Tekniği

Küçük Ama Çok Etkili 4 Makyaj Tekniği

Küçük Ama Çok Etkili Makyaj Teknikleri

  1. Etkili bir şekilde makyaj yapmak istiyorsanız mutlaka küçük püf noktaları bilmelisiniz. Ve makyajla ilgili bazı kolaylıkları öğrenerek bu durumu daha kolay ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.
  • Filmlerde dizilerde dikkat ederseniz kirpiklere rimeller sürülür ancak böyle tel tel ve muntazam sürülür. Ancak biz rimel sürerken genellikle bu görüntüyü elde etmekte zorlanırız. Bu görüntüyü elde etmenin çok küçük kolay bir yolu var aslında herhangi bir kalın karton mukavva ya da kartvizit gibi bir şeyi rimeli sürdüğümüz yöne doğru yani gözkapağımıza koyarsak gözkapağımıza hem hiç değmez rimel hem de koyduğumuz karton la daha çok bastırarak rimelin ayrık durmasına yardımcı oluruz.
  1. Rimeli sürmek dışında zorlandığımız bir diğer konu ise gözlerimize eyeliner çekmektir. Kolay makyaj tekniği ile bunu da,
  • Eyeliner çekmek yerine kirpik kıvırıcınızı gözkapağınıza yani eyeliner sürdüğünüz kısma denk gelen yerini siyah kalem ile boyayın ve kirpiklerinizi kıvırın. Bu şekilde hem kirpiklerinizi kıvırır hem de gözlerinizin üstüne kalem çekmiş olursunuz.
  1. Geceden uykusuz ve yorgun iseniz ya da göz renginizi daha çok ortaya çıkarmak istiyorsanız klasik makyaj renklerine alternatif olarak,
  • Kolay makyaj tekniği olarak gözlerinizin içerisine beyaz kalem çekebilir ve gözaltlarınıza hafif simli beyaz aydınlatıcı sürebilirsiniz.
  1. Göz makyajı yapıyorsunuz ancak gözlerinizi makyajla patlatamıyorsunuz, bunun en basit yolu,
  • Açık renk bir göz kalemini gözünüzün üstüne sürerek açık renk bir far ile tamamlamaktır.

Bir önceki yazımız olan Kışın Kilo Vermek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Küçük Ama Çok Etkili 4 Makyaj Tekniği Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ