Kadına Dair Herşey

Küçük Balkonlarınızı Geniş Gösterecek Dekorasyonlar

Küçük Balkonlarınızı Geniş Gösterecek Dekorasyonlar

Yüksek bir apartmanın en üst katlarından birinde oturan ve balkona çıktığında muhteşem bir manzara ile karşılaşma şansı olan pek çok kişinin en büyük dertlerinden birisi de kuşkusuz, balkonların küçük ve dar olmasıdır. Muhteşem bir manzaraya sahipken, bunu doyasıya yaşayamamak oldukça can sıkıcı bir durumdur ve pek çok zaman var olan hayat enerjisinin azalmasına neden olur. Bu aşamada, ev dekorasyonu oldukça önemlidir. Balkonunuzu daha geniş göstermek için dekorasyon fikirleri aracılığıyla harika işler çıkarabilirsiniz.

Sizin için araya getirdiğimiz dekorasyon önerileri ile balkonlarınızı baştan yaratın ve sanki bu apartmanın krokisini siz çizmişçesine, balkonunuzun alanını genişletin.

Balkonunuzda bir mobilya kullanacaksanız eğer takım olmamasına dikkat edin. Takım mobilyalar genellikle daha geniş ve büyük ebatlarda olurlar ve bu mobilyaların yerleştirilmesi daha zordur. Takım mobilya yerine tekli bir kanepe ya da bir koltuk daha uygun olacaktır.

Kanepe ya da koltuk gibi mobilyalar kullanmak yerine hasırdan yapılmış koltuk görünümlü sandalyeleri tercih edebilirsiniz.

Seçtiğiniz kanepe, koltuk ya da sandalyelerin uzun ayaklı olmasına dikkat edin. Altta kalan boşluk ve ışık, alanın daha ferah gözükmesine olanak tanır.

Balkonunuzda bir mobilya kullanmayı tercih ettiyseniz eğer kumaşları tek bir renk üzerinden seçin. Farklı renkler daha karışık gösterirken balkonunuzu, tek renk bir dekorasyon daha ferah ve daha geniş bir alan elde etmenizi sağlar.

farkli-balkon-gorunumleri

Kullandığınız rengin hafif ve açık tonlar olmasına özen gösterin. Koyu renk paletinden seçeceğiniz renkler alanın daralmasına ve daha ağır bir atmosfere sahip olmasına neden olacaktır bu nedenle doğal renklerden yararlanın.

Tercih ettiğiniz kumaşı tek renk seçmek yerine desenli seçmek istiyorsanız eğer dikey desenleri bulunan kumaşları tercih edebilirsiniz. Karşıdan bakıldığı takdirde yatay çizgilerin geniş, dikey çizgilerin dar gösterdiğini unutmayın.

Gündüzleri olabildiğinde doğal ışıktan yararlanın ve geceleri de aydınlatmanızı tavandan yapmaya özen gösterin.

Balkonunuzun duvar rengini değiştirecekseniz yine açık bir rengi ya da mobilyalarınızla aynı rengi tercih edin. Mobilyalarla bir bütün olan duvar rengi, balkonun daha geniş gözükmesini sağlayacaktır.

yesilli-balkon-dekorasyonu

Balkon korkuluklarına ince ve uzun saksılar içerisinde, çok kalabalık bir görünümü olmayan çiçekler ekebilirsiniz. Böylelikle balkonunuzun bir tık daha ilerde ve bunun neticesinde de daha geniş gözükmesini sağlarsınız.

Balkonda olabildiğince az aksesuar kullanın ve orta sehpa yerine de yan sehpa kullanmayı tercih edin.

Bir önceki yazımız olan Yaz Mevsiminde İçinizi Serinletecek Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde kış mevsimi dekorasyonu, mevsimine uygun dekorasyon ve yaz mevsimi dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


Küçük Balkonlarınızı Geniş Gösterecek Dekorasyonlar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ