Kadına Dair Herşey

Küçük Yatak Odaları İçin Kullanışlı Tavsiyeler

Küçük Yatak Odaları İçin Kullanışlı Tavsiyeler

Mekanlar bizim için içinde bulunduğumuz, içinden geçtiğimiz ya da orada yaşadığımız alanlardır. Mekanı oluşturan her bir unsur da aslında üzerimizde oldukça etkilidir. Mekanlarda dekorasyon çeşitliliği sayesinde farklı etkiler yaratılabilir. Siz bir mekanı küçük, loş ya da karanlık gösterebilirken aynı zamanda başka bir mekanı çok aydınlık geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Çeşitli konseptlerde çok farklı çalışmalar yapılabileceği gibi özellikle küçük alanlar dekorasyon anlamında çok daha fazla dikkat edilmesi gereken kısımlardır. Kendi evlerinizden baz alırsanız en çok sıkışıklık yaşanan veya genelde küçük olan yerler genelde yatak odalarıdır. Peki küçük yatak odası çözümler nelerdir?

Küçük Yatak Odası Çözümleri Nelerdir?

Bilinmesi gereken ilk ve en temel unsur küçük alanlarda sınırlayıcı olan duvar renklerinin mutlaka ve mutlaka açık renk olması gerektiğidir. Aksi takdirde o alan olduğundan çok daha küçük görünür. Bu nedenle küçük yatak odası nasıl dekore edilir sorusunun cevabına ilk olarak açık renk duvarlarla başlamalısınız.

Dar Yatak Odası Dekorasyonu

Duvar rengi doğru seçildikten sonra dar yatak odası dekorasyonu için ikinci ve önemli bir adım ise aynalardır. Aynaların sihirli bir etkisi vardır. Siz bulunduğunuz alanı bir ayna yardımıyla tam iki katı kadar büyük gösterebilirsiniz. Özellikle küçük yatak odası çözümleri içerisinde sıklıkla kullanılan bir unsurdur aynalar. Eğer isterseniz boydan boya yaparak tam bir duvarı kaplayacağınız ve şahane bir derinlik sağlayacağınız gibi isterseniz de tavanın tamamını ayna ile kaplayarak dikey bir ferahlık da sağlayabilirsiniz.

Küçük Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir?

Küçük yatak odası nasıl dekore edilir sorusu için en önemli cevaplardan bir diğeri ise çok büyük kalıplar seçmemektedir. Yatağınızı ya da gardırobunuzu mümkün olan en küçük ölçülerde seçmeniz alanı rahatlatacaktır. Mümkünse özel yapım olurlarsa aynı zamanda fonksiyonelliklerini de istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz. Böylece hem alandan kazanmış hem de çok minimal bir tasarımla çok işlevli bir alana sahip olmuş olursunuz. Mobilyaların kendi içindeki işlevi tüm odanın kullanımında da büyük bir rahatlama sağlar.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyon Nedir Nasıl Olmalıdır başlıklı makalemizde dekorasyon anlamı, dekorasyon nedir kısaca ve yapı dekorasyon nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Küçük Yatak Odaları İçin Kullanışlı Tavsiyeler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ