Kadına Dair Herşey

Kullanılmayan Giysilerden Çanta Yapımı

Kullanılmayan Giysilerden Çanta Yapımı

Kullanmadığınız eski eşyalarınızı değerlendirerek, birşeyler yapmak hoşunuza gidebilir. Bunun için sizlere önerimiz var.

Tişörtten kol çantası yapabilirsiniz. Nasıl yapabilirsiniz?

İnce askıları olan, eski tişörtünüz vardı ve artık eskidi veya size artık olmuyor ise yada modası geçti diye hiç kullanmıyor iseniz, o tişörtünüzden çanta yaparak o tişörtünüzü değerlendirip atmamış olacaksınız. Size gerekli olan malzemeler, eski  tişörtünüz, makas, küçük bir dikiş makinesi, biraz kurdele, bir iğne ve iplik gereklidir.

Eski tişörtünüzü, ters çevirerek kollarını çanta şekli gibi yani yan tarafına çevirerek alt kısmını iğne yardımı ile sabitleyiniz. Ve üst tarafından dikmeye başlamalısınız. Yan taraflara üçgen dikiş atmalısınız.  Orjinal dikili olan kısmını keserek tişörtler çıkarmasınız. Ve en son olarak tişörtü düz kısmına çevirerek kestiğiniz parça yardımı ile kelebek düğümü atmalısınız ve dökerek sabitlemelisiniz. İşte tişörtten çantanız hazır. Güle güle kullanın.

Aynı mantık ile kot pantolondan da çanta yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Kot pantolonunuz, eskidi ve artık kullanıyorsunuz. O zaman çanta yaparak değerlendirmelisiniz. Bunu kendi kotunuzdan ya da çocuğunuzun korunan yapabilirsiniz.

Kot pantolonu, bacak kısmının başladığı yerden kesmelisiniz. Kesmede dikiş payını ayarlamayı unutmayınız. Çantanın alt kısmı yuvarlak kalmalıdır bu şekilde kesmelisiniz. Kesmiş olduğunuz bacak kısmından çantanız iç bölme yapabilirsiniz. Bunun için yeterli kumaşı kesin bir köşesini katlanarak iç kısmına cep gibi dikiniz. Kotunuzun dikiş renginde ip seçip dikmeye başlayınız.

Çantanın sapı için;  en az beşer santim genişlikte olan şeritler kesmelisiniz. Sapı ne kadardır uzunlukta yapmak istiyor iseniz o uzunlukta yapmalısınız.  Çantanızın sapını iç kısmına dikmelisiniz. Çantanızın isteğiniz ne şekilde ise öyle süsleyebilirsiniz. İster fermuar ister düğme yada kurdele, rozet ne ister iseniz o şekilde özgürce süslemelisiniz. Bu sizin çantanız kendi tarzınızı oluşturun ve yansıtın.

Başka bir seçenek olarak ta kumaştan çanta yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Kumaştan sırt çantası yapabilirsiniz; Bu çantayı küçük kızınız var ise, onu sevindirmek için yapabilirsiniz. Desenli bir kumaş ile mesela sağlam ve kullanmadığınız mutfak masa örtünüzü kullanabilirsiniz.  Sırt çantasının şekline karar vererek model belirlemelere ve kumaşı kesmelisiniz. Sonra arka ve ön kısmını keserek, çantaya askı ve fermuar dikmelisiniz ve  kızınız o kadar mutlu olacak ki eski masa örtüsü bu sayede hem çok işe yaramaktadır olacak hem de kızınız kimsede olmayan kendisine özel çantası ile çok mutlu olacak… iyi eğlenceler… Sizlerde denemelisiniz…

 

Bir önceki yazımız olan Özel Geceler İçin Giyebileceğiniz 15 Göz Alıcı Model başlıklı makalemizde Abiye gece elbiseleri, şık uzun modelli gece elbisesi ve Uzun gece elbiseleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Kullanılmayan Giysilerden Çanta Yapımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ