Kadına Dair Herşey

Kuru Saçlara Evde Saç Bakımı

Kuru Saçlara Evde Saç Bakımı

Kuru Saçlara Evde Saç Bakımı

Saçların kuruluğu genel olarak saçın yapısına bağlı olarak oluşmaktadır. Ayrıca normalde saçı kuru olmayan birinin hava kirliliği, güneş gibi faktörlere bağlı olarak da saçı kuruyabilir. Kuru saçlara doğru bakım yapılmadığı takdirde saçlar çok güçsüz ve cansız görünecektir. Ayrıca kuru saçın kırılması da normal ve yağlı saçlara göre daha kolay olmaktadır. Bunun için kuru saçlıların saç bakımını iyi ve doğru şekilde yapması gerekmektedir. Peki, kuru saçlara evde saç bakımı nasıl yapılır?

Kuru Saçlara Evde Saç Bakımı

Sıcak Yağ Bakımı: Kuru saçların bakımı için sıcak yağ bakımı çok önemlidir. Bir kâse içine zeytinyağı koyarak, zeytinyağı koyduğunuz kâseyi içine su koyduğunuz tencerenin içine yerleştirmelisiniz. Su ısındıkça zeytinyağı da ısınacaktır. Zeytinyağının 2 ile 3 derece arasında ısınması yeterli olacaktır. Zeytinyağının ısınmasından sonra saç diplerinize zeytinyağı uygulayarak, saç diplerinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Saç diplerinize uyguladığınız sıcak yağ bakımını 3 saat saçta bekletmelisiniz. Daha sonra saçınızdan yağı sıcak suyla arındırmalısınız. Bu yaptığınız işlem saç köklerinizin güç kazanmasını sağlayacaktır. Ayrıca saçların daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Kuru Saçlara Sıcak Yağ Bakımı

Yağ Bakımı: Saç bakımında yalnızca kullanılabilecek yağ sıcak yağ değildir. Sıcak yağın kullanılması yalnızca saç derisinin yağı daha hızlı emilmesini sağlayacaktır. Ancak sıcak yağ yerine soğuk yağ da kullanarak, saç derisine yağ uzun süre tutularak bakım sağlanabilir. Saç derisine uyguladığınız yağı 3 saat yerine 4 – 5 saat bekleterek aynı sonucu alabilirsiniz. Bakım için yağ kullanımı maksimum haftada 2 kez yapılmalıdır. Haftada iki kullanımdan daha fazla yağ bakımı yapılması saçın yağlanmasına ve hızlı kirlenmesine sebep olabilir.

Kuru Saçlara Yağ Bakımı

Argan Yağı: Saç bakımında kullanabileceğiniz tek yağ zeytinyağı değildir. Saç bakında argan yağı da kullanarak saçınızın daha canlı, daha güçlü ve daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Zeytinyağı yerine argan yağı tercih etmeniz saçınızın gürleşmesinin ve kuruluğunun giderilmesinin yanı sıra kırıklarında önlenmesi sağlanmaktadır. Argan yağı hem saç diplerine, hem de saç köklerine uygulanan bir yağdır. Ancak fazla kullanımda tüm yağ çeşitlerinde olduğu gibi yağlanma ile yan etki gösterebilir. Bunun için argan yağının da maksimum olarak haftada iki kez uygulanması doğru olmaktadır.

Kuru Saçlara Argan Yağı

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde kırmızı sivilce izleri, Kırmızı Sivilce İzleri için Yoğurt ve Kırmızı Sivilce İzlerine Karbonat hakkında bilgiler verilmektedir.


Kuru Saçlara Evde Saç Bakımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ