Kadına Dair Herşey

Kusursuz Bir Gelin Olmak İçin Gerekenler

Kusursuz Bir Gelin Olmak İçin Gerekenler

Düğün günü özellikle kadınlar için hayatlarının en özel günlerinden biridir. Her kadın bu gününde çok güzel olmak ister. Gelinlik, gelin saçı ve gelin makyajı bu günün en önemli unurlarıdır. Düğünden uzun zaman önce gelinlik modelleri araştırılır, denenir ve en uygun model seçilir. Gelin saçının gelinlik ve duvağınız ile uyumlu olması çok önemlidir. Bu nedenle düğün gününden önce mutlaka saç provasının yapılması gerekir. Ve makyaj. İşte sizin ışıl ışıl parlamanızı sağlayacak son dokunuş. Düğününüzden önce gelin makyajı örnekleri incelemelerine başlamanız gerekir.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Gelin makyajında en önemli olanlar gelinliğinizin ve duvağınızın modeli, düğününüzün nerede ve hangi konseptte olacağı ve gelinin karakteridir. Bu unsurlara dikkat edilmez ise makyaj çok başarılı olsa dahi geline yakışmayabilir ve tezat oluşturabilir. Gelin makyajında gözler çok önemlidir. Göz makyajı belirgin ve dikkat çekici olmalıdır. Göz şekliniz uygunsa buğulu göz makyajınızı açık renkli farklar ile tamamlayabilirsiniz.

Tüm gün canlı ve dinç gözükmeniz için daha açık renkler tercih etmek yararlı olacaktır. Göz altı aydınlatıcısı ve şeftali tonlarındaki yumuşak allıklar belirgin olarak uygulanmalıdır.

Dekolte bir gelinlik giyiniyorsanız, dekolte renginizle yüz renginizin uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Kullanılan fondöten yüzünden ton farklı oluşmamalı, oluşan ton farklı yok edilmelidir.

Gelin makyajı için ruj tamamlayıcı unsurdur. Saflığın simgesi olan gelinlik ile birlikte koyu ve abartılı rujlar tercih edilmemelidir. Onun yerine yumuşak ve pastel tonlarda rujlar daha çok yakışacaktır. Gelin ruj renkleri genellikle açık pembe, şeftali tonları veya nude dediğimiz ten rengi rujlardır.

Makyajınızın gün boyu dayanması ve aklaması için sabitleyici sprey kullanmak her zaman işe yarayacaktır.

Doğru Gelinlik Seçimi

Köprücük kemikleriniz çıkık ise ince askılı modelleri tercih etmemelisiniz.

Vücüt yanız kemikli ise kabarık gelinlikleri tercih etmelisiniz.

Minyon bir yapıya sahipseniz kabarık olmayan, bedeninizi daha çok saran modeller tercih etmelisiniz.

Fazla kilo ile ilgili sorununuz varsa; üst kısmı korse, alt kısmı kabarık olan gelinlikler kilonuzu saklama konusunda size yardımcı olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Günümüz Modasında Annenizin Dolabından Kullanabileceğiniz 11 Parça başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Kusursuz Bir Gelin Olmak İçin Gerekenler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ