Kadına Dair Herşey

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

 

Lazer epilasyon günümüz için en modern epilasyon yöntemidir diyebiliriz. Sadece bayanlar da değil,artık erkeklerin de oldukça fazla tercih ettiği bu yöntem için akıllara gelen ilk soru da doğal olarak zararı olup olmadığı oluyor.Peki bu lazer epilasyon nasıl yapılır? Lazer epilasyonda en önemli şey ışığın dalga boyudur. Burada ışın kıl köküne temas eder ve buradaki renk veren koyu renkli hücrelere etki eder. Işık enerjisi burada ısı enerjisine dönüşmekte ve kıl kökünü kalıcı olarak tahrip etmekle beraber buradaki kıl çıkışını engellemektedir. Önemli olan lazer epilasyonda kılın yapısı ve cildin tipidir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişinin cildi ne kadar açıksa ve kılı ne kadar sert, koyu renkli, kalın ise işlem o kadar başarılı olur.

 

Lazer Epilasyonun Zararı Var Mı?

Lazer epilasyon zararları sıkça tartışılan konulardan biridir. Çok yüksek doz ışın kullanıp cilt yanığı yapılmadığı sürece zararlı bir yöntem değildir. Klinik deneyimi olan ciddi sağlık kuruluşlarında da böyle bir risk söz konusu değildir. Lazer, tıpta 60 yılı aşkın süredir uygulanmakta ve olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Cilt kanseri ya da spesifik alerji gibi yan etkileri bulunmamaktadır. Ayrıca mutlaka klinik ortamlar tercih edilmeli ve lazer epilasyon aletinin evlerde bilinçsiz şekilde uygulanmasından kaçınılmalıdır.

Lazer Epilasyonda Başarı Kesin mi?

Hiçbir tıbbi operasyonda kesin başarı sonucu vermek doğru değildir. Bu lazer epilasyon için de geçerlidir. Klinik deneyim ve uygun hasta seçimiyle çok başarılıdır. Lazer epilasyon sonunda uygulanan bölgede avuç içi, ayak tabanı gibi hiç tüy çıkışının bulunmadığı bölge olmayacaktır. Küçük tüyler yine çok az miktarda çıkacaktır.

Lazerli Epilasyon Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

Göz kapağı hariç vücudun her bölgesine lazer epilasyon uygulaması olabilir. Burun içi, kulak kepçesi, genital bölge kısacası akla gelebilecek, kıl bulunan her bölgeye uygulanabilir. Burada bölge değil, kıl yapısı ve cilt rengi önemlidir. Lazer epilasyon fiyatları atış sayısına veya uygulanan bölgeye göre seçilebilir. Bölgeye göre belirlemek hasta açısından daha faydalıdır.Yine ayrıca belirtmekte yarar var ki o da bu uygulamayı yapacak olan işletmeyi iyice araştırıp,hijyen ve uygulama açısından gerekli olan kriterleri yerine getirip getirmediği iyice araştırılmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Limonlu Suyun İnanılmaz Faydaları başlıklı makalemizde limonlu su ve limonlu su faydalari hakkında bilgiler verilmektedir.


Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ