Kadına Dair Herşey

Limonlu Suyun İnanılmaz Faydaları

Limonlu Suyun İnanılmaz Faydaları

 

Sabahları ılık içilen bir bardak limonlu su adeta mucize etkisi yaratıyor. Limonun anti bakteriyel ve antivral olması bağışıklık sistemimizi güçlendirirken karaciğerimizin arınmasına yardımcı oluyor.  Pek çok diğer maddenin yanı sıra, içinde kalsiyum ve C vitamini bulundurması enfeksiyonlarla savaşmasını sağlıyor. Ayrıca kilo vermek isteyenler için ve kırışıklıklardan kurtulmak için tercih edilen bir bardak ılık limonlu su, diyetisyenlerin başlıca önerisi olarak görülmektedir. Peki, limonlu suyun faydaları bu kadar mı? Gelelim limonlu suyun faydalarına;

  • Nefesi Tazeler: Dişeti iltihabına ve diş ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. Ama limonu su ile değil de direk yerseniz sitrik asit ile diş minenizi aşındırabilir, bu yüzden limonlu su içtikten veya limon yedikten sonra dişlerinizi fırçalayın.
  • Bağışıklık Sisteminizi Destekler: Sağlıklı bir sindirim sağlar ve mide yanması, şişkinlik gibi hazımsızlık belirtilerini azaltır.
  • Cildinizi Lekelerden Uzak Tutar: İçinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde lekeleri azaltır ve kırışıklıkları ciltten uzaklaştırır.
  • Vücudu Temizler: Enzimlerin gelişmesine yardım ederek karaciğerinizi temizler ve vücuttaki toksinleri atmanızı sağlar.
  • Enerji Desteği Verir: Sindirim sistemine girerek size enerji verir. Endişeyi ve depresyonu azaltmaya yardım eder. Hatta kokusunun da sinir sistemini sakinleştirici bir etkisi vardır.
  • İltihabı Azaltır: Düzenli limon suyu içildiğinde, hastalığa yol açan asitlik derecesini azaltır ve vücudunuzda direnç sağlar. Urik asit yok olur.
  • Potasyum Kaynağı: Potasyum bakımından zengin olan limonlu su kalp, sinir ve beyin fonksiyonlarının sağlıklı çalışmasını sağlar.

limonlu-suÖzellikle her sabah aç karnına ılık bir bardak limonlu su içildiğinde, güne daha mutlu ve sağlıklı başlamanızı sağlıyor. Nefesinizin yenilendiğini, tazelendiğinizi ve uzun süre devam ettiğinizde kilolarınızdan kurtulduğunuza şahit oluyorsunuz. Sağlıklı kilo vermek için, en doğru besinlerden biri limondur.Keza C vitamini açısından da oldukça zengin bir içeriğe sahip olan bu besinin bol bol tüketilmesi uzamnlar tarafından sık sık dile getiriliyor.Belki başlarda aşina olmadığınız için bu suyu tüketmek biraz sizin için zor olabilir.En azından ilk başlarda içerisinde biraz tatlar kullanabilirsiniz.Nane tarzı yeşillikleri bu suyun içerisine katmanız mümkün.Böylece zamanla limonlu suyun tadını yadırgamamaya ve alışmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hangi Besinler Zekayı Geliştirir? başlıklı makalemizde zeka arttırıcı besinler ve zeka arttırmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Limonlu Suyun İnanılmaz Faydaları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ