Kadına Dair Herşey

Liplift Nedir? Nasıl Yapılır?

Liplift Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzde pek çok kadın dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak için çeşitli estetik operasyonlar geçirir. Dudak kaldırma olarak da bilinen Liplift uygulaması sayesinde kalıcı olarak dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.  Dudak kaldırma operasyonu sadece 45 dakikada gerçekleştirilmektedir. Ya iğneyle uyuşturularak ya da lokal anestezi yöntemiyle gerçekleştirilen liplift uygulaması basit bir sakinleştirici ilaç ilede gerçekleştirilebilen basit bir uygulamadır. Uygulama gerçekleştirildikten sonra hastalar 1-2 saat gözlem altında tutulmakta sonra evlerine geri dönebilmektedir.  İşlem son derece basit olup burun ile dudak arasında yer alan ciltten burnun altındaki kıvrımlara bir kesi uygulanmaktadır. Hasta nasıl dudaklara sahip olmak istiyorsa o miktarda cilt alınmakta ve işlem tamamlandıktan sonra iz kalmayacak şekilde o bölge dikilmektedir. Liplift işlemi sonrasında dudakta şişlik oluşması doğaldır. Birkaç gün boyunca yumuşak gıdalarla beslenmeye dikkat edilmelidir. Konuşurken ya da gülerken dikkatli olunursa herhangi bir ağrı meydana gelmesi söz konusu değildir.  Dikişler 1 hafta gibi kısa bir sürede iyileşmektedir. Ancak kesi açıldığı için o bölgedeki kızarıklar 1-2 ay içerisinde tamamen yok olmaktadır. İz kalsa da belirgin değildir.

Dudak Kaldırma İşlemi

Dudak kaldırma operasyonu

Dudaklarınızı olduğundan daha dolgun bir görünüme kavuşturmak için etkili bir yöntem olan liplift uygulaması son zamanlarda kadınlar tarafından sık sık tercih edilmektedir.  Birçok dudak dolgunlaştırma operasyonuna göre çok daha doğal sonuç alma imkanı sunan liplift uygulaması sonrasında dudağınız yukarıya doğru kalkmakta ve dudaklar kalın bir görünüme sahip olmaktadır.

Dudak Kaldırmada İdeal Uzunluk Nedir?

liplift uygulaması

Üst dudak ile burun arasındaki ideal uzunluk 11-15 mm arasındadır. Liplift uygulamasını yaparken ideal uzunluk dikkate alınmaktadır. Eğer ideal uzunluktan fazla olan ya da dudakları aşırı ince olan kişiler için liplift işlemi rahatlıkla uygulanabilmektedir.  Yaşlandıkça ortaya çıkan dudak sarkma işlemleri içinde kalıcı bir çözüm olan dudak kaldırma işlemleri sayesinde ideal dudaklara sahip olmak mümkündür.

Liplift Uygulaması Sürekli Yapılır Mı?

Liplift uygulaması bir defa uygulanmaktadır. Yenilenme ihtiyacı bulunmayan bu uygulama kadınlar için büyük bir avantaj sunmaktadır. İşlem sonrasında üst dudak istenilen boyutlara ulaşır ve ideal seviyesine gelir. Üst dudağın doğal bir şekilde kalınlaşmasını sağlayan bu uygulama sayesinde gülüşte herhangi bir değişim meydana gelmez. Herhangi bir dolgu malzemesi kullanılmadığı ve tamamen doğal bir yöntem olması nedeniyle konuşma veya gülme eylemlerinde herhangi bir değişiklik meydana gelmesi söz konusu değildir.  Üst dudakta kırışıklıklar bulunuyorsa uygulama sonrasında bu kırışıklıkların ortadan kalktığını görmek mümkündür.  Kalıcı bir uygulama olması nedeniyle hastaların sürekli dudaklarını kalınlaştırmak için işlem yapmasına ihtiyaç yoktur.

Liplift Uygulaması Sürekli Yapılır Mı

Dolgu yöntemi veya makyaj yöntemiyle dudakları kalınlaştırmak mümkündür. Ancak kalıcı etkilere sahip olmadığı için liplift uygulaması çok daha fazla tercih edilmektedir. Dolgu yöntemi kullanılarak dudak kalınlaştırılırken dudaklar ön tarafa doğru itilmektedir. Eğer dolgu miktarı doğru bir şekilde ayarlanamaz ise dudaklar olduğundan çok daha kalın bir görünüme sahip olabilir. Kimilerinde dolgu maddesine karşı reaksiyon durumu meydana gelebilmekte ve doku kaybı ortaya çıkabilmektedir.  Dolgu işleminin her yıl yaptırılması da maliyeti önemli ölçüde arttırmaktadır. Liplift işlemi dolgu işlemine göre çok daha doğal ve ekonomik bir yöntemdir.  Ayrıca doğal bir yöntem olması, herhangi bir maddenin dudağa enjekte edilmemesi nedeniyle dudaklarda herhangi bir sorun oluşması da söz konusu değildir. Basit bir işlem olması nedeniyle günümüzde liplift yöntemi çok tercih edilir hale geldi. Dolgun dudaklara doğal yöntemlerle sahip olmak istiyorsanız liplift yöntemini denemeniz yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Kantaron Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları başlıklı makalemizde Kantaron bitkisi, Kantaron yağı ve Kantaron yağı kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Liplift Nedir? Nasıl Yapılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ