Kadına Dair Herşey

Makyaj Hileleri İle On Yıl Genç Göstermek

Makyaj Hileleri İle On Yıl Genç Göstermek

Makyaj hileleri ve yeteneğiyle kadınları genç göstermenin yollarını harika bir şekilde bulan bir makyaj sanatçısı Azerbaycan’lı makyöz Anar Agakishiev.Erkek olması sizi aldatmasın.Yaptığı makyajı görünce en iyi makyözlere ders verecek yetenekte olduğu kesin.Zaten örnekleri görünce makyaj yaptığı kadınların nasıl bir evrim geçirdiklerini çok net bir şekilde anlayacaksınız.

makyaj hileleri

Makyaj hilesi nasıl yapılır?

Aslında makyaj hilesi yaparken en önemli konu ışık ve gölgelerden etkin bir şekilde yararlanmaktan geçiyor.Yüzünüzü daha zayıf göstermek ya da elmacık kemiklerini daha da ön plana çıkarmak gibi profesyonel hileler bu örneklerde bolca uygulanmış gibi duruyor.Ama yine de bu sanatçı gerçekten de harika bir iş çıkarmış.Sadece ünlü kişilerle değil,yaşı geçkin bayanlara da harika sonuçlarla biten makyajlar yapıyor.

profesyonel makyaj hilesi makyaj hileleri makyaj hileleri makyaj hileleri makyaj hileleri makyaj hileleri makyaj hileleri makyaj hileleri makyaj hileleri

Profesyonel Makyaj Hileleri

Hergün çeşitli yerlerde makyajı şöyle yapın,makyaj hileleri göz,burun makyajla nasıl küçültülür olarak yazılar okuyor ve uygulamaya çalışıyoruz.Ancak burada tüm profesyonel makyözlerin sıklıkla söylediği ve uyguladığınızda gerçekten olumlu sonuçlar alabileceğiniz bizzat denenmiş önerileri bir araya getirdik.Buyrun başlayalım..

Makyaj Hilesi Nasıl Yapılır?

Fondöteni cildinize uygun tonda seçin

makyaj fondöten seçimi

Fondöten seçimi neredeyse çoğumuzun yaptığı bir hata.Fondöten sizi vezir de rezil de edebilir.Bu yüzden satın alacağınız fondöteni ilk önce çene kısmınızda uygulayın ve boynunuzun doğal rengiyle uyumuna bakın.Onun ardından size uygun olan tonu satın alın.

Bronzlaştırıcınızı yüzünüze iyice yayın

bronzlastirici makyaj

Bronzlaştırıcıyı yüzünüze uyguladıktan sonra suratınızda bir çizgi ya da üçgen olmamalıdır.Kaldırıcı bir etki yaratmak adına bronzlaştırıcıyı elmacık kemiklerinizin üzerine hafif bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

Makyajda kaş şeklinizi belirleyin

makyaj-ve-kas-uygulamasi

Kaşlar,makyajı gösteren en önemli yerlerdir.Bu yüzden burada yapacağınız bir hata makyaj hilesi yapayım derken sizi hiç ummadığınız bir görünüme sokabilir.Bu yüzden yüzünüze uygun en iyi şekli bulmalısınız.Kaş renginizi saçlarınızın rengiyle benzer yapın.Esmerler için bir ya da iki ton açık renkler güzel görünür.Sarışınlar içinse bir ya da iki ton koyu renk idealdir.

Göz Makyaj Hilesi

Göz makyaj Hilesi

Gözlerinizi daha büyük gösterin.Üst kirpiğinizin altına çekeceğiniz siyah çizgi gözlerinizi büyük gösterecekken,şayet alt kirpiğimnize iyice karıştırmadan çekeceğiniz çizgi sizi badem gözlü gösterecektir.

Eyeliner makyaj hilesi

eyeliner-hilesi

Herkes eyeliner sürebilir ancak burada doğru ve önemli olan göz şeklinize uygun olanı uygulayabilmektir.Burada yapacağınız bir hata sizi olduğunuzdan oldukça farklı gösterir.Dışarıya taşırdığınız şekil alt göz kapağınızı takip etmelidir.Eyelinerı gözleriniz açıkken uygulayın.

Göz farı uygulaması

Göz farı hilesi

Makyaj yaparken göz farını iki tondan fazlasını karıştırarak uygulamaya çalışın.

Tek kat maskara uygulayın

Maskara makyaj

Kirpiklere çok fazla maskara,rimel uyguladığınızda ciddiyetsiz ve yaşlı görünme riskini yakalamış olursunuz.

Allığı doğru seçin

Allık makyaj hilesi

Fırça ile hafif vuruşlar yaparak allığı sürün.Elmacık kemiğinizin üzerine uygulayın.Allığı fırça ile iyice dağıtın.

Dudak kalemini seçmek

Dudak kalemi seçimi

Rujunuza yakın tonlarda seçiminizi yapın.Dudak kalemi rengi seçiminde en önemli nokta sürdüğünüz ruja yakın tonlarda olmasıdır.Önce dudak kalemini ardından ise rujunuzu sürmek doğru olandır.

Göz altı torbalarını kapatmak

Gözaltı torbası makyajı

Göz altı torbalarınızı ya da koyu rengi kapatmak için örnekte gördüğünüz gibi makyaj yaparken üçgen şeklinde kapatıcıyı uygulayın.

Unutmayın,uygulayacağınız bu makyaj hileleri ile çok daha etkileyici bir görünüme kavuşacaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Günlük Kolay Saç Modelleri Videolu Örnekler başlıklı makalemizde evde saç modelleri ve günlük saç hakkında bilgiler verilmektedir.


Makyaj Hileleri İle On Yıl Genç Göstermek Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ