Kadına Dair Herşey

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri

Şu sıralar popüler olarak uygulanan makyaj hileleri ile yüzdeki kusurlar estetik müdahale gerektirmeden, birkaç küçük dokunuşla kapatılabiliyor. Makyaj artistlerinin uzun zamandır kullandığı bu yöntemler artık, sosyal medya ve youtube kanalları sayesinde herkesçe bilinir, uygulanır hale geldi. Biz de sizler için, birkaç makyaj hilesini nasıl uygulamanız gerektiğini anlatacağız.

Burun İçin Makyaj Hileleri

Yüzünüze göre büyük, küçük ya da orantısız olan burnunuzun makyaj hileleri sayesinde birkaç dokunuşla daha orantılı görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer geniş bir burun yapısına sahipseniz ve daha dar bir görünüm elde etmek istiyorsanız, burun kemiklerinizin üzerini gölgelendirmeniz gerekiyor. Burun kemiklerinizin üzerinden, çok geniş olmayan bir far fırçası yardımıyla, cildinizden daha koyu renkte bir far ya da kontür malzemesiyle iki şerit çiziyorsunuz. Daha sonra bir başka far ile bu şeritle burun kanatlarınızdan yüzünüze doğru dağıtıyorsunuz. Bu şekilde daha dar bir burun görünümü elde etmek mümkün.

Günlük makyaj için 7 harika teknik bu yazımızda

Günlük Makyaj için 7 Harika Teknik

Makyaj hileleri burun küçültme konusunda da size yardım edebilir. Burnunuzun altından ucuna kadar olan bölgeyi yine cildinizden biraz daha koyu olan bir far yardımıyla gölgelendirirseniz, burnunuz daha kısa ve küçük görünecektir. Ayrıca burnunuzu daha kalkık göstermek için de, aynı şekilde far yardımıyla, burun ucunuzun biraz üstünü gölgelendirebilirsiniz. Tüm bu yöntemlerim doğal durabilmesi için, yaptığınız gölgeleri dağıtmayı unutmayın.

Göz için Makyaj Hileleri

Makyaj hileleri göz yapınız ne olursa olsun, size istediğiniz görünüm için yardımcı olabilir. Eğer düşük göz kapaklarına sahipseniz, göz makyajınız esnasında göz çukurunuzu koyu bir far ile gölgelendirmeniz ve bu gölgeyi yukarı doğru dağıtmanız gerekiyor. Bu yöntem aynı zamanda dışarı çıkık göz yapısının daha içerde görünmesini sağlar. Düşük göz kapağı görünümünü kaybetmek için ayrıca kaş kemiğinizi, strobing yöntemi ile aydınlatmanız da yararlı olacaktır. Gözleriniz yuvarlaksa ve daha çekik göstermek isterseniz, kuyruklu bir eyeliner uygulaması oldukça içinize yarayacak. Eğer gözleriniz küçükse ve daha büyük görünmesini istiyorsanız, göz içine koyu renk yerine ten rengi bir kalem çekmek, gözünüzü olduğundan daha büyük gösterebilir. Bütün bu profesyonel makyaj hileleri yüzünüzdeki küçük kusurları pratik bir şekilde örtecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Cilt Neden Yaşlanır? başlıklı makalemizde anında gençleştiren krem, evde gençleştirici krem yapımı ve gençleştirici krem hakkında bilgiler verilmektedir.


Makyaj Hileleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE