Kadına Dair Herşey

Makyaj Teknikleri

Makyaj Teknikleri

Makyaj Teknikleri

Güzellik için kadınlar bakımlarına önem verirler. Ancak bakım yalnızca cilde yapılan peeling ya da maskeler değildir. Bakımın içine aynı zamanda makyaj da dâhildir. Makyaj ise sizin olduğunuzdan daha güzel görünmesini sağlayacak önemli bir tekniktir. Doğru makyaj teknikleriyle, doğru makyaj yapılabilir. Bu sayede siz de olduğunuzdan daha iyi görünmüş olacaksınız. İşte, uygulayabileceğiniz makyaj teknikleri;

Makyaj Teknikleri

Yüzünüzü Temizleyin: Kirli bir cilde makyaj yapmak makyajın güzelliğini tam anlamıyla ortaya çıkarmaya engel olacaktır. Bunun için makyaj yapmadan evvel yüz duru suyla ya da peeling ile temizlenmelidir. Temizlenen yüzden kir ve yağlar arındırılacağından yüzde makyaj daha güzel duracaktır.

Nemlendirici Kullanın: Makyaj yapmadan önce nemlendirici kullanmanız da makyajın yüzünüzde daha güzel durmasını sağlayacaktır. Nemlendirici hem cildinizin yaşlanmamasında etkilidir. Hem de makyajın yüzde daha pürüzsüz durmasını ve sabit kalmasını sağlamaktadır.

Fondöteni Elinizle Sürün: Fondöteni sünger yardımıyla sürdüğünüzde fondötenin bir kısmı süngerde kalacaktır. Ayrıca fondöten sürerken bir yandan da fondöteni yüzünüzden alırsınız. Bunun için fondöteni süngerle değil elinizle yedirmelisiniz. Bu sayede fondöteninizin rengi cildinizle daha iyi bir şekilde bütünleşecektir.

Fondöten Üstüne Pudra: Fondöteninizin üzerine pudra uygulamanız da cilt kusurlarınızın daha iyi kapanmasını sağlayacaktır. Ayrıca fondöten üzerine pudra uygulamak hem makyajı sabitler hem de ciltte kusursuz bir görüntü oluşturur. Dolayısıyla cilt renk tonunuzda en doğru görüntüye ulaşacaktır.

Elmacık Kemiklerine Allık: Yüz hatlarınızı en belirgin şekilde ortaya çıkaran en önemli özellik elmacık kemikleridir. Elmacık kemikleri doğrultusunda allık sürmeniz elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaracak ve yüzünüzün net bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Dudak Makyajında Kalem: Dudak makyajı yaparken ruj sürmeden önce mutlaka dudak kalemi ile dudak çizgilerinizi belirginleştirmelisiniz. Dudak kalemi kullanmanız hem dudaklarınızın şeklinin ortaya çıkmasını hem de daha dolgun bir hal almasını sağlayacaktır.

Pudra Üstüne Ruj: Dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermenin diğer bir yolu ise ruj sürmeden önce pudra sürmektir. Dudaklarınıza önce pudra sürmenizin dudaklarınızın bir kademe daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Rujunuzu sürerken ruju dudak içinden dışına doğru uygulamalısınız. Ruju dıştan içe doğru uygulamanız rujun dudak ortasında birikmesine sebep olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kirpiklerinizi Daha Dolgun Göstermek başlıklı makalemizde Kirpiklere pudra uygulama, kirpiklerin dolgun ve çekici bir görüntüsü ve Kirpiklerinizi Daha Dolgun Göstermek hakkında bilgiler verilmektedir.


Makyaj Teknikleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE