Kadına Dair Herşey

Manikür Evde Nasıl Güzel Yapılır (Resimli Örnek Ve 15 Anlatım)

Manikür Evde Nasıl Güzel Yapılır (Resimli Örnek Ve 15 Anlatım)

İdeal görünüm, en küçük detaylara dahi dikkat etmekten geçer. Tam da bu yüzden her zaman düzgün ve tertemiz bir maniküre sahip olmamız çok önemlidir.

Sizler için, parmaklarınızın ucunda güzel şeyler yaratmanıza ve evde kendi imkanlarınızla profesyonel manikür yapmanıza  yardımcı olacak 15 harika ipucunu derledik.

 

Kusursuz Ve Profesyonel Manikür için 15 Yaratıcı Hile

Pullar

Bozulan manikür

Eğer manikürünüz biraz bozulduysa ancak yeni oje sürmek için yeterli vaktiniz yok ise, görüntüsünü birkaç pul ile tazeleyebilirsiniz. Sadece tırnak uçlarınıza biraz pul uygulayın ve sorununuz çözülmüş olacaktır. Aynı zamanda yeniden uzayan bir tırnağın belirli bir kısmını gizlemek için de pul kullanabilirsiniz.

Farklı boyutlardaki ve şekillerdeki pullar, manikürünüzü daha ilgi çekici bir hale getirecektir. Bu arada pulları bir iğne veya benzeri bir eşya kullanarak uygulamak, bir fırça ile uygulamaktan çok daha iyidir. Bu sayede tırnaklarınız daha güzel görünecektir.

 

Damlalar

Damlalı manikür yapmak

Bu damlacıklar özellikle mat ojeler üzerinde daha etkileyici görünür çünkü hacmi ve ‘akışkanlığı’ vurgulanmaktadır.

Farklı boyutlarda olduklarında damlaların daha doğal göründüklerine tanık olabilirsiniz. Bu tırnaklarınız üzerinde bir çiğ efekti oluşturur.

 

Gazete

Yazı manikürü yapmak

Farklı bir manikür yaratmak için gazete kullanın. Evet, bildiğimiz gazetelerden! Buna ek olarak oje, pamuk ve harfleri tırnaklarınıza aktarmayı sağlayacak olan sıvıya (alkol, votka veya kolonya) ihtiyacınız olacak.

Bu yöntem hem harfleri hem de diğer basılı öğeleri tırnaklarınıza geçirmenize yardımcı olacaktır. Farklı renkler ve yazı tipleri ile deneme yapmaktan korkmayın. Hayal gücünüzü özgürce kullanın!

 

Selobant

French manikür nasıl yapılır

Kusursuz French manikürü veya geometrik tasarımlar yapmak için selobant kullanın. Genelde tırnağa kolayca yapışır ve kolayca çıkartılır.

 

Plaster

Evde manikür yapmak

Tırtıllı bir plasteri bir boyama kalemi olarak kullanarak, birbirinden eşit derecede uzak noktalar yaratabilirsiniz.

 

Manikür yapımı

Bir diğer başka doğaçlama yöntem ise ağ kullanmaktır. Tırnağınız üzerine yerleştirin ve üzerine oje sürün.

 

PVA Yapıştırıcı

Kolay manikür yapmak

Tırnağınız ve etrafı için kullanabileceğiniz bir koruyucu tabaka olan birçok güzellik ürünü bulunmaktadır. Elbette hiç şüphesiz bunlar oldukça kullanışlı ve yararlıdır. Ancak bunun yerine aynı etkiye sahip PVA yapıştırıcılardan da kullanabilirsiniz.

 

Sünger

Geçişli manikür yapmak

Tırnaklarınıza geçişli bir etki yaratmak için sünger kullanabilirsiniz.

Genelde manikür salonları dikey geçişler sunmaktadır. Farklı olun ve yatay bir geçiş elde edin. Farklı ve etkileyici görünecektir.

 

Görünmez Saç Tokaları

Noktalı manikür nasıl yapılır

İdeal noktacıklar elde etmek için bir saç tokasının ucunu ojeye batırıp, tırnağınız üzerine damlatın.

 

Göz Farı

Aynı renkte manikür ve makyaj

Eğer makyajınızın ve manikürünüzün aynı renkte olmasını istiyorsanız veya fazladan göz farına ihtiyacınız varsa, şeffaf ojeye biraz göz farı ekleyin.

 

Göz Farı Fırçası

Geçişli manikür nasıl yapılır

Eğer manikür için göz farı kullanırsanız ve eşit olmayan bir görünüm elde etmek istiyorsanız bir fırça yardımıyla uygulayın.

 

Buhar

Mat manikür yapımı

Bu basit hile daha mat bir maniküre sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bir tencerede su kaynatın ve tırnaklarınıza oje sürün. Ardından birkaç dakika boyunca tırnaklarınızı buharda tutun.

 

Nişasta

Mat ve parlak manikür

Eğer tırnaklarınızda mat ve parlak kısımların bir kombinasyonunu oluşturmak istiyorsanız, patates nişastası kullanmanız gerekecektir. İlk olarak ojeyi sürün. Ardından birkaç damla şeffaf ojeyi bir kağıt üzerinde pürüzsüz bir karışım elde edene kadar nişasta ile karıştırın. Son olarak karışımı mat görünmesini istediğiniz tırnağınıza hızlıca uygulayın.

 

Plastik Sargı

Evde manikür yapımı

Yoğun bir plastik maddede ojeyle birlikte istediğiniz tasarımı oluşturun ve kurumasını bekleyin. Oluşturduğunuz tasarımı tırnağınıza uygulayın ve şeffaf oje ile tasarımı sabitleyin.

Bu arada bir tasarım oluşturmak için birden fazla renk kullanmanıza gerek yoktur. Madde üzerinde üçgen veya yuvarlak şekiller yaratabilir veya yıldız, çizgiler veya istediğiniz her şekli çıkartabilirsiniz. Yaratıcılık konusunda hiçbir sınır yoktur!

 

Çay Poşeti

Kırılan tırnak bakımı

Kırılan tırnağınızı bir çay poşeti ile tamir edebilirsiniz. Bir dikdörtgen kesin. Tırnağınıza oje ve çok azda yapıştırıcı sürün ve kestiğiniz parçayı üzerine yapıştırın. Kuruduktan sonra üzerine ince bir kat yapıştırıcı sürün. Tırnağa bir kez daha oje sürün ve tamamlamak için birkaç kat şeffaf oje sürün.

 

İşte Bir Tane de Bonus! Kolayca Oje Nasıl Çıkartılır?

Kolay oje çıkartmak

Bir kavanoza iki sünger koyun ve içerisine aseton dökün. Çalkalayın ve arından parmaklarınızı kavanoza sokun. Bu sayede ojenizi çıkartmak sadece saniyeler sürecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Buğulu Bakışlar İçin Göz Makyajı Önerileri başlıklı makalemizde göz makyajı nasıl yapılır, göz makyajı önerileri ve göz makyajı yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Manikür Evde Nasıl Güzel Yapılır (Resimli Örnek Ve 15 Anlatım) Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ