Kadına Dair Herşey

Meme Küçültme Estetiği Ve Tüm Bilinmeyenleri

Meme Küçültme Estetiği Ve Tüm Bilinmeyenleri

Kadınlar için çok önemli bir bölge olan göğüs ve dekolte bölgesi oldukça dikkat çekici bir bölgedir. Bu nedenle de kadınlar bu bölgelerini olabilecek en iyi şekle getirmek için uğraşırlar. Genellikle meme büyütme ameliyatları çok popüler olsa da meme küçültme ameliyatları da son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir.

Meme Kucultme Estetigi

Meme Küçültme Estetiği

Meme küçültmek için kremlere, bitkisel ilaçlara da başvurulduğu olmuştur. Ancak bu ürünler kesin sonuç vermemekle birlikte kimi zaman yan etkiler de yapabilmektedir. En sağlıklı, hızlı ve biçimli meme küçültmenin tek yolu meme küçültme estetiğinden geçmektedir.

Büyük Göğsün Zararları Nedir?

Büyük memeler herkes tarafından beğenilmektedir. Fakat olması gerekenden daha büyük memeler sanıldığı kadar mutlu edici değildir. Çok büyük memeler genellikle fazla kiloları olan kişilerde görülmektedir ve sırt, boyun ve bel ağrılarına neden olabilmektedir. Yürürken, koşarken ve egzersiz yaparken kolay yorulmalara ve nefes tıkanıklıklarına sebebiyet verir. Meme altında pişikler ve yaralar oluşabilir. Fiziksel olarak da aşırı büyük memeler güzel bir görüntü sağlamamaktadır. Kıyafet seçerken de çok zor durumlarda kalan kadınlar kendilerine göre kıyafetler bulamayabilirler. Böyle durumlarla karşılaşan insanlar doğal olarak meme küçültme estetiğine başvurmaktadır.

Meme kucultme estetigi oncesi sonrasi

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme küçültme ameliyatı kişiden kişiye göre değişmektedir. Genellikle iki saat civarında sürmektedir. Küçültme ile birlikte dikleştirme operasyonu da tercih edilerek tam anlamıyla bir uyum elde edilebilir. Meme küçültme operasyonunda yalnızca meme dokusu küçültülmez. Simetriyi sağlamak için meme uçları da küçültülür ve orantı sağlanır. Eğer bir problem yoksa hasta genellikle bir gün sonra taburcu edilir. Taburcu edilmeden önce pansumanları yapılır ve özel bir sutyen giydirilir. Birkaç gün ağrılara olabilir bu durumda doktorun önerdiği ilaçlar ile rahatlamak mümkündür. Yaklaşık olarak iki hafta sonra ödemler, şişlikler ve morluklar ortadan kaybolur. Çok hafif bir iz kalması mümkündür fakat bu iz oldukça az ve belirsizdir. Tamamen iyileşene kadar ağır sporlar yapılmamalı ve ağır kaldırılmamalıdır. Tam olarak iyileşmenin sağlanması altı ayı bulmaktadır. Bu sayede büyük memelerden şikayetçi olan kişiler sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşarak sırt, omuz ve boyun ağrılarından kurtulur.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Meme Küçültme Estetiği Ve Tüm Bilinmeyenleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ