Kadına Dair Herşey

Metalik Makyaj 2019’un Yıldızı Olacak

Metalik Makyaj 2019’un Yıldızı Olacak

Yeni yıl ile birlikte başlayan güzellik uzmanlarının makyaj tavsiyeleri arasında bir kavram dikkat çekiyor. Daha doğrusu yıllardır bilinen bir makyaj çeşidi yeni yılda üzerinde durularak öne çıkartılıyor. Metalik makyaj 2019 yılının favorisi olacak gibi duruyor. İddialı bir görünüm, soft renkler, son derece pürüzsüz bir cilt bu yıl kesinlikle geçerli. Sayılan bu özellikler metalik makyaj nasıl yapılır sorusuna da cevap vermeye çalışıyor. Ne kadar makyaj malzemesi kullanırsanız kullanın sonunda doğal görünümünüzü koruyacaksınız ve saçlarınızda ıslak gibi duracak. Bu şekilde kendi tarzınızı oluşturmaya başlıyorsunuz.

 metalik

Metalik Makyajın Özellikleri

Her zaman tekrar edilen en güzel makyaj size yakışan makyajdır kuralının ardına geçerek metalik makyajın nasıl yapılacağını anlatmaya çalışalım. Öncelikle cilt renginize uygun renkleri bulun. Açık tenlilerin koyu renkleri, koyu tenlilerin açık renkleri tercih etmeleri uygun olacaktır. Böylece hoş bir kontrast (karşıtlık) yakalayabilirsiniz. 90’lı yıllarda da çok popüler olan bu ışıltılı makyaj biçimi için likit ışıltılı göz farları temel malzemeniz olacaktır. Ayrıca renkler konusunda bronz, gümüş, altın gibi zaten metal çağrışımlar yapan tonların revaçta olduğunu da eklemek gerek. Yani 2019 makyaj önerileri arasında metal ve ışıltılı renkler kesinlikle öne çıkıyor. Parlayan yanaklar, bir klasik haline gelen ışıltılı kedi bakışları, göz pınarlarına sürülmüş gümüş dokunuşlar ve metal renklerde seçilmiş cesur ruj seçimleri bu makyajı tamamlayan diğer seçenekleriniz olacak.

Metalik Makyaj 2019

 

Metalik Makyajda Renkler

Porselen makyaj gibi kutu bebeği havası veren makyaj akımının tersine olarak metalik makyaj çok daha özgür bir ruh sergiliyor. Günlük hayatınızda bile bir iki dokunuşla bu iddialı akımı kullanabilirsiniz. Örneğin bronz renkli rujlar her zaman tavsiye ediliyor. Bu arada varolan rujları metalik simlerle çeşitlendirmek de düşünülebilir. Toz farların renk seçiminde ise yeşilimsi altın rengi olan olive gold, bronz altın denebilecek honey gold, bakırımsı altın rengini çağrıştıran maize gold ve klasik altın rengi olan sunflower gold aklınızda olsun. 2019 makyaj trendi bu renklere ağırlık veriyor.

 Metalik Makyaj 2019

Metalik Makyaj ve Saçlar

Özgür ve iddialı bir makyaj biçimi olan metalik makyaja uygun saç biçimleri hakkında en büyük ipucu ise ıslak görünümlü saçlar olarak geliyor. Bu durumda kısa ve küt kesimler öne çıkabilir. Fakat önemli olan yüzünüzde dengeyi sağlamaktır. Eğer bu unsuru göz önüne alırsanız upuzun saçlarınızla da çok güzel gidecek bir metalik makyaj yapabilirsiniz. 2019 makyaj modasında başı çeken metalik etkileri uygulamak size kalmış.

Metalik Makyaj ve saçlar

Bir önceki yazımız olan Beyaz Saçları Boya Kullanmadan Kapatmak İçin 6 Yöntem başlıklı makalemizde beyaz saçlar hakkında bilgiler verilmektedir.


Metalik Makyaj 2019’un Yıldızı Olacak Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ