Kadına Dair Herşey

Mezuniyet Elbiseleriniz İle Göz Kamaştırın

Mezuniyet Elbiseleriniz İle Göz Kamaştırın

Mezuniyetler uzun yıllar devam eden okul macerasının son noktasıdır. Belki de en özel ve en eğlenceli anlarıdır. O halde mezuniyet gecesi için seçeceğiniz elbiselerinde daha şık ve daha özel olması gerekmez mi sizce de? İşte bu yüzden sizlere bu özel geceye hazırlanırken dikkat etmeniz gereken birkaç ipucu vermeye çalışacağız.

Mezuniyet elbise kombinleri

Mezuniyet elbisesini seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Elbisenizin hem kalitesini hem de modelini belli eden ilk unsur kumaşıdır. İyi bir kumaş seçimi ile işe başlayabilirsiniz ya da hazır bir elbise alacaksanız kumaş kalitesine özen gösterin

Yine elbisenizin kendini belli etmesi için ve yaza daha uygun olmasından dolayı renk tercihinizi canlı renklerden yana kullanabilirsiniz.

Elbise modellerinizi yaşınıza göre tercih etmeniz gerektiği gibi renklerini de ten renginize göre seçin ki teniniz ile elbiseniz mükemmel uyumu yakalasın.

Vücudunuzu tanıyarak elbise tercihinde bunun buna dikkat ettiğiniz sürece elbiseniz vücudunuzda ki kusurlu bölgeleri kapatacak böylece şık bir görüntü elde edeceksiniz.

Mezuniyet Elbisesi Ve Aksesuarlar

Elbiselerin en güzel tamamlayıcılarıdır aksesuar hatta öyle ki basit bir elbiseyi dahi birkaç takı ve ona uygun ayakkabı çanta ile kombinleyerek mükemmel bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bu nedenle aksesuar seçimizi de mutlaka hassasiyet ile gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Ayakkabı Ve Çantaların Mezuniyet Elbiseleri İle Uyumu

Elbise konusunu netleştirdikten sonra elbiselerin diğer tamamlayıcılarına geldi sıra ayakkabı ve çantalar. Mezuniyet gibi özel günlerde bizim size tavsiyemiz mutlaka topuklu ayakkabılar olacaktır. İster kısa ister uzun olsun fakat şıklığınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız stiletto ya da daha kısa topuklu ayakkabıları mutlaka kullanın. Eğer ayaklarınız gerçekten bu tarz ayakkabıları kullanmaya müsait değilse yine küçük topuklu şık ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

Mezuniyet elbise kombini

Tabi ki çantalar. Çanta seçiminde size tavsiyemiz mini el çantaları olacaktır zaten bu tür çantalar mezuniyet ya da davet gibi özel günlerde kullanılacak en ideal çanta türüdür. Yine çantanızın ebatlarını elbisenizin boyuna modeline göre belirleyip ayakkabınız ile uyumlu olarak seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kıyafete Uygun Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde ayakabbı tarzları, ayakkabı tarzları ve kıyafet ayakkabı kombini hakkında bilgiler verilmektedir.


Mezuniyet Elbiseleriniz İle Göz Kamaştırın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ