Kadına Dair Herşey

Moda Saç Trendleri ve Ünlülerin Tercihleri

Moda Saç Trendleri ve Ünlülerin Tercihleri

Saç rengi modası sürekli değişmektedir. Ancak bu yaklaşık dönemlerde doğal renkli saçlar daha çok tercih edilmektedir. Aynı zamanda birçok ünlü kişide saç renklerinin doğal renklerden oluşmasına özen göstermektedir. Bundan ötürü de bu gözlemleri yapan kişiler doğal renklere geri dönüş gerçekleştirmektedirler.

 

  1. Ombre saç modeli: En çok tercih edilen saç modellerinden bir tanesi ombredir. Bu model ünlüler tarafından da çok fazla tercih edilmektedir. ombre modelini kullanan özellikle Hollywood’da çok yaygındır.

ombre

  • Bu modeli taşımayı tercih eden ünlüler: Jessica Alba, Olivia Palermo, Lauren Conrad, Rachel Bilson, Miranda Kerr gibi ünlü isimlerdir.

 

  • Bu model saç diplerinden koyu doğal bir renkle uçları doğru açılarak kontrast sağlanan bir modeldir ve birçok kişi tarafından bu doğal görünümlü saç rengi tercih edilmektedir.

 

 

  1. Karamel saç renkleri de ünlüler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Bu renk tonları da doğal saç renklerine çok yakın olması nedeniyle herkes tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

karamel-sac

  • Karamel tonları en çok tercih edilen ama istenilen tonun en zor tutturulduğu bir renktir. Çünkü çok geniş bir yelpazesi vardın bu rengin.

 

  • Bu rengi kullanan Hollywood ünlüleri: özellikle en çok kullanan ve yakıştıran ünlülerden biri Eva Mendes ve sarı karamel tonları ile açık kahve tonlarını kullanan Jessica Alba’dir.

 

  1. Doğal bulunan ve çok kullanılan yaygın bir diğer renk ise bal rengi tonlarıdır. Aslında bu renk karamel tonlarında sayılabileceği gibi ombre de de çok fazla kullanılmaktadır.

sac-modelleri-galeri

Bir önceki yazımız olan Küçük Ama Çok Etkili 4 Makyaj Tekniği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Moda Saç Trendleri ve Ünlülerin Tercihleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ