Kadına Dair Herşey

Modası Geçmeyen Straplez Gelinlikler

Modası Geçmeyen Straplez Gelinlikler

 

Her yaz öncesi gelinlik markaları ve modacılar ürünlerini piyasaya sunarak o yılın gelinlerinin stilini de belirlemiş olur. Ancak uzun yıllardır değişmeyen bir model farklı kumaş ve işlemelerle en gözde stil olmaya devam ediyor. Straplez gelinlik!

Straplez Yaka Kesimleri

Alt etek kısmı nasıl olursa olsun her modelde uyum sağlayabilen straplez yaka kesimleri; düz yaka, kalp yaka ve V yaka olarak ayrılabilir.Düz yaka,  göğsün üst kısmında düz şekilde uzanan yaka modelidir. Masum, romantik ve klasik bir duruş sergiler. Dantelli, işlemeli veya sade olarak, farklı stillerde kullanılabilir.

Kalp Yakalarla Daha Dişi

Straplez kalp yaka gelinlik,  göğüs ortasında ufak bir eğim ile göğüs üzerinde oluşan kalp şekli kesimlerdir.

Sofistike, kadınsı, tutkulu ve dişi bir hava yansıtır. Dantel ve işlemeli olarak çok daha dikkat çekici olacaktır.

V yaka straplez kesimlerde göğüs ortasından aşağı doğru inen dekolte kalp şekline göre daha derindir. Oldukça iddialı ve seksi bir gelin olmayı vaat eder.

Her Geline Yakışıyor

Straplez yaka gelinlik modellerinin bu kadar senedir popülerliğini kaybetmemesinin sebebi, her modelde kullanılabilmesidir. Vücut tipi nasıl olursa olsun, straplez gelinlik giyme hayali olan her gelin bu kesimi taşıyabilmektedir.

Bel kıvrımı az olan gelin adaylarında açıkta kalan omuzlar daha geniş duracağından düz kesim bir straplez gelinlik vücut hatlarını çok daha güzelleştirecektir.

Dekolte İle Boyu Uzatın

Göğüsleri küçük olanlar drapeli modelleri rahatlıkla kullanarak, göz kamaştırıcı olabilir. Büyük göğüsleri olan kilolu gelinler, kalp yaka straplezler ile üst bedenini daha uzun gösterebilir ve göğüsleri çok hoş bir dekolte ile göze batmadan orantılanabilir.

Derin dekolteli V yaka kesimlerde boyun kısmı daha uzun görünürken bütünde de daha uzun boylu görünmeyi sağlar.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kapıları Kaplayarak Evinizde Bambaşka Bir Hava Estirin başlıklı makalemizde kapı kaplama ve kaplama modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Modası Geçmeyen Straplez Gelinlikler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ