Kadına Dair Herşey

Mükemmel Bir Karın Bölgesi İçin Resimli 8 Egzersiz

Mükemmel Bir Karın Bölgesi İçin Resimli 8 Egzersiz

Hepimiz yaz için harika bir bedene sahip olmak için çok önceden çalışmaya başlamamız gerektiğini biliyoruz. Ancak aslında insanoğlu olarak her zaman sadece bize yeteri kadar iş yapma eğilimindeyiz. İşte bu yüzden birçoğumuz sahil sezonundan sadece bir veya iki hafta önce çalışmaya başlarız.

Eğer sahiller için vücudunuzun hazır olmasını istiyor ancak her şeyi son ana bırakmayı da seviyorsanız, karnınız için bu hızlı egzersizleri mutlaka deneyin. Eğer bu rutini uygular ve çok çalışırsanız, sadece iki hafta içerisinde sonuç alacağınızı garanti ediyoruz.

 

Göbek Eriten Egzersiz Hareketleri

 

Kurbağa Bacağı Egzersizi

Karın bölgesi egzersizleri

 

Sırt üstü uzanırken, dizlerinizi bükün ve ayak tabanlarınızı birbirine değdirin. Ellerinizi başınızın arkasına yerleştirin. Sırtınızı düz konumda tutarken, üst bedeninizi hafifçe yukarı ve ileriye doğru kaldırın. Sırtınızla zemine tekrar değmeden önce pozisyonunuzu birkaç saniye boyunca koruyun. Bu egzersizi 10 sefer tekrarlayın.

 

Eğik Egzersiz

resimli karın egzersizleri

Dizleriniz bükülü ve elleriniz bedeninizin yanında, yerde olacak şekilde sırt üstü uzanın. Yavaşça kendinizi ayak ucunuza doğru doğrultarak, ilk olarak sol elinizle sonra da sağ elinizle hareketi gerçekleştirin. Başınızı ve boynunuzu aynı hizada tutun ve sırtınızın alt kısmı yere değsin. Bu egzersizi her bir taraf için 15 sefer tekrarlayın.

 

Plank Egzersizi

Karın bölgesi için plank hareketi

Bu egzersizi her bir taraf için 5 sefer olacak şekilde 10 set olarak tekrarlayın.

 

Orta Seviye Göbek Eritme Hareketleri

 

Ayak Parmaklarınıza Dokunun!

Karın bölgesi hareketleri

Bacaklarınız düz bir konumda sırt üstü uzanın. Bedeninizin üst kısmını yerden kaldırmak için karın kaslarınızı kullanın ve elleriniz ile ayak parmaklarınıza dokunmaya çalışın. Sırtınızı ve bacaklarınızı her zaman düz tutun. Her seferinde 15 tekrar ile 2 set yapın.

 

Bisiklet Egzersizi

Bayanlar için göbek eritme

Yerde uzanmışken, kürek kemiklerinizi zeminden kaldırın. Ellerinizi başınızın arkasına koyun ve sırtınızı düz tutun. Sağ dirseğinizi, sol dizinize doğru yaklaştırın. Ardından hareketi değiştirerek, diğer tarafınızla hareketi tamamlayarak, bir egzersizi tamamlayın. 15 tekrar ile 2 set yapın.

 

İleri Seviye Karın Bölgesi Hareketleri

 

Dizler Yukarı

Göbek eritme egzersizleri

Bu egzersiz için, iki elinizi kullanarak iki sandalyeyi sıkıcı kavramalısınız. Dirseklerinizi hafifçe bükün, omuzlarınızı düşürün ve boynunuzu rahat bırakın. Yavaşça dizlerinizi yukarı doğru kaldırın. 10 tekrar ile 3 set yapın.

 

Bacak Sallama

Göbek eritme hareketleri

Sırt üstü uzanırken, elleriniz yanlara doğru açılsın ve bacaklarınız düz konumda olsun. Sırtınızın alt kısmı yere değerken, sol bacağınızı sağınıza atın ve ardından başlangıç pozisyonuna geri dönün. Ardından diğer tarafınız için diğer bacağınızı kullanın. 15 tekrar olacak şekilde 3 set yapın.

 

Egzersiz Topu İle Göbek Eritmek

Karın egzersizleri

Resimde gösterilen konumu alın ve şunları yapın: sırtınızı düz tutun, yavaşça sol bacağınızı yukarıya doğru birkaç santim kaldırın ve alçaltın. Ardından diğer bacağınız için hareketi tekrarlayın. 15 tekrar olacak şekilde 2 set yapın.

Bir önceki yazımız olan Vücudu Rahatlatmak İçin Bu Alana Masaj Yapmanız Yeterli başlıklı makalemizde Dinlendirici masaj noktası hakkında bilgiler verilmektedir.


Mükemmel Bir Karın Bölgesi İçin Resimli 8 Egzersiz Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ