Kadına Dair Herşey

Mutfağınız Küçük Mü Geliyor?

Mutfağınız Küçük Mü Geliyor?

Boya ile Mutfak Büyük Gösterilir mi?

Bayanların gün içerisinde en fazla içerisinde zaman geçirdikleri alan olan mutfak bu önemine rağmen genel itibari ile hep küçük yapılır diğer odalara göre ancak bu böyle kalmamalı isterseniz sadece bir boya ile gününüzün büyük bir kısmını geçirdiğiniz mutfağınızın daha geniş görünmesini sağlayarak daha ferah bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Bunu sadece bir boya ile yapabilirsiniz burada önemli olan tek konu boyayacağınız rengi doğru seçmek.

Duvar Kağıdı ile Mutfak Büyük Gösterilir mi?

Son zamanlarda boyanın yanında alternatif olarak da kullanılan duvar kağıtlarını da kullanabilirsiniz. Bir birinden farklı değişik desenlere sahip olan duvar kağıtları ile mutfağınız bir deniz kenarına da taşıyabilirsiniz bir ormanın içersine de taşıyabilirsiniz. Bu tamamıyla sizin hayal gücünüze kalmış bir durum.

Daha Geniş Bir Mutfak İçin Gerekli Renkler

Bilmeniz gereken tek şey şu evinizi daha geniş gösterecek renk tonları bu tonları yakaladığınız takdirde ister duvar kağıdı yapın ister desenli boya tercih edin sonuç aynı olacaktır. Bu noktada şimdi gelelim odalarımızı veya mutfağımızı geniş gösterecek renk tonlarına…

  • Açık Mavi ve Tonları: Açık mavi beyaza yakın tonlar kullanılarak hem güneş ışıklarından faydalanılarak ev daha geniş gösterilebilir hem de gece gündüz sürekli aydınlık görünecektir. Burada dikkat etmeniz gereken şey rengin beyaza yakın olmasıdır. Eğer mavi rengi elde etmeye çalışırsanız tam olarak istediğinizi alamayabilirsiniz.
  • Açık Yeşil ve Tonları: Açık yeşil tonlarında koyu renk affedilecek ve telafisi olmayacak bir renktir ancak su yeşili ve daha açık tonlarını kullanacak olursanız evinizin birkaç metre kare daha fazla genişlediğini fark edeceksiniz.
  • Açık Sarı ve Tonları: Sarı rengini evinizde kullanmanızı pek tavsiye etmemekle beraber eğer bir sarı tutkunu iseniz yine de beyaza yakın tonları sadece mutfak için tercih edilebilir. Sarı göz alıcı bir renk olmakla beraber evi geniş göstermeyecektir. Eğer sarı rengi ile beraber kullanabileceğiniz uygun renkte mobilyalarınız varsa kullanılabilir.

Görüldüğü gibi bütün renklerin ortak noktası açık ton olarak kullanılmasıdır. Yapmanız ve dikkat etmeniz gereken tek şey sıraladığımız renkler dahilinde hangi renk olursa olsun beyaza yakın ton seçmek.  Sıraladığımız renkler dışındaki renkler evinizi ya da mutfağınızı karanlık basık ve küçük göstermekten başka bir işe yaramayacaktır. Tabi son olarak zevklerin ve renklerin tartışılmayacağını hatırlatarak tavsiyelerimizi dikkate alacak olursanız farkı göreceğinizi belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Tavanda Led Lamba Kullanımında Esinleneceğiniz 12 Model başlıklı makalemizde led tavan lambası, Tavan aydınlatma armatürleri ve tavan aydınlatma modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Mutfağınız Küçük Mü Geliyor? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ